V řetězech Samuela L. Jacksona se ocitne Christina Ricci


Chytré, bolestné a po okraj naplněné skvělými hereckými výkony Samuela L. Jacksona a Christiny Ricci. Do nálady skvěle zapadá teskná hudba, která tu hraje třetí hlavní roli a spolu s nábožným farmářem a nespoutanou narkomankou rozehrává působivou partii.

Uprostřed polí ve státě Tennessee žije postarší farmář Lazarus (Samuel L. Jackson), bývalý bluesový muzikant, kterého opustila žena a nechala ho živořit na chátrajícím pozemku. Jednoho rána objeví Lazarus nedaleko své farmy u silnice pohozenou dívku. Sotva dvacetiletá Rae (Christina Ricci) patří k partě místních narkomanů oddávajícím se bezuzdným párty plným sexu a drog. Na jedné takové po ní vyjede kamarád jejího přítele, ale Rae se jeho nabídce vysměje. Uražený Gill ji napadne, zmlátí a ve strachu, že dívku zabil, ji pohodí u silnice.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Když Rae Lazarus najde, je Rae ve vážně zuboženém stavu. Farmář ji ošetří a v dalších dnech je svědkem toho, jak se dívka zmítá v abstinenčním deliriu. Když se zotaví, pokusí se utéct, ovšem Lazarus je o krok před ní. Považuje za svou povinnost vyléčit dívku z jejího hříšného života a ze závislosti na drogách, a tak ji kolem pasu připne těžký řetěz a oznámí jí, že ji nepustí, dokud se mu to nepodaří. Lazarus jí nakoupí oblečení, vaří domácí jídlo a hraje jí na kytaru svá blues. Rae se několikrát pokusí uprchnout, ale pak to vzdá. A v okamžiku, kdy na farmu dorazí její přítel (Justin Timberlake), který se mezitím vrátil do města a začal Rae hledat, rozhodne se, že u starého muže zůstane. Jenže stíny minulosti se nedají jen tak lehce setřást…

Možná jste o filmu V řetězech netušili, že...

  • Christina Ricci byla první herečkou, která se o roli ucházela, a nakonec ji skutečně dostala. Při natáčení odmítla být spoutána plastovou napodobeninou a kolem pasu tahala skutečný dvacetikilový řetěz, který jí neustále způsoboval modřiny. V přípravě na roli taky moc nejdela, aby působila co nejvíc nezdravě.
  • Kalhotky, ve kterých hraje většinu filmu, si vybrala a koupila sama, a ostatní kousky oblečení vytáhla ze svého šatníku.
  • Ačkoli ve zpěvu byl Samuel L. Jackson dobrý odjakživa, hrát na kytaru se musel učit. Trénoval i během natáčení snímku Hadi v letadle, které předcházelo tomuto filmu.
  • Mluví se o tom, že konec filmu měl být původně úplně jiný: Ronie (Justin Timberlake) měl zastřelit Lazara (Samuela L. Jacksona) zezadu do hlavy během scény, ve které Rae (Christina Ricci) zpívá závěrečnou píseň. Režisér se ale rozhodl konec trochu pozměnit.

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.