V Show Jana Krause se těšte na beatbox, netradiční protirakovinnou kampaň a známého herce

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Václav Kopta, výkonná studentka medicíny Kateřina Vacková a beatboxer BeatSolčy. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu ve 21.35 na Primě.

Dnešní večer zahájí herec a textař Václav Kopta, který přinese jako pozornost svému hostiteli model dvoupatrového autobusu, který předává se slovy: „Mám jedinou prosbu, vezměte si ho s sebou do Blanky, ať zažije hned něco pěkného! Je to možná jediný autobus, který se tou Blankou projede.“ Tento dárek ovšem není samoúčelný, pan Kopta je totiž velkým milovníkem autobusů, má dokonce řidičské oprávnění pro jejich řízení.

„Splnil se mi dětský sen. Já jsem k tomu směřoval většinu svého produktivního věku a měl jsem touhu, že až budu slavit padesátiny, tak svezu rodinu a přátele. A to se povedlo a byl to jeden z nejkrásnějších dnů v mém životě.“

Prohlédněte si galerii:

Dalším hostem je Kateřina Vacková, studentka medicíny a zakladatelka nadace Loono. Popudem pro založení nadace byla Kateřinina osobní zkušenost s diagnózou rakoviny: „Nadace vznikla, aby šířila prevenci, povědomí mezi mladými lidmi, aby na sebe dávali pozor. To slovo samo o sobě znamená takovou atmosféru bezpečí a intimity, prostředí, kde se lidé nemusí bát o svém zdraví mluvit.“ Včasná diagnóza je totiž alfou a omegou celého onemocnění a může pacientovi zachránit život. „Je třeba, aby lidé chodili na všechny preventivní kontroly, na které mají nárok, a také by si každý měsíc měli provádět samovyšetření prsou nebo varlat.“ A jak proběhne proškolení Václava Kopty a Jana Krause?

Opravdové vzrušení pak do dnešní talkshow přinese či přivede poslední host – Filip Solčány neboli beatboxer BeatSolčy. „Dříve než se do mě pustíte, tak se chci zeptat – slyšel jsem, že jste přešel na kozí stravu, sýry, mléko… Něco jsem vám přinesl,“ říká s lišáckým úsměvem Filip a dává pokyn k tomu, aby na pódium přišly dvě krásné kozy, jedna černá a druhá bílá. Moderátor Jan Kraus je tímto gestem očividně zaskočen a to ještě netuší, že se nejedná jen o nějaký pozornost budící kousek, ale že si může jednu z koz vybrat a skutečně si ji nechat. „Jednu si máte vybrat. To je dárek pro vás. Abyste pochopil, že to není jen tak. Máme s maminkou, zpěvačkou Šárkou Rezkovou, malou farmu, máme sedm koz,“ říká Filip, který se vzápětí pustí do jejich dojení. To není úplně úspěšné, a tak se raději vrací k muzice a k tomu, jak se Filip k beatboxu vůbec dostal.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.