V sobotu proběhne dramatický Únos Air Force One

Únos Air Force One, který Prima vysílá v sobotu ve 20.15, je napínavým akčním filmem, v jehož centru se ocitne odvážná americká prezidentka a další osud Evropy. Snímek přitom vychází z knižní předlohy napsané roku 1981.

Americké jednotky konečně zadrží válečného zločince generála Dragutina a zdá se, že již nic nebrání spravedlnosti a přijetí Srbska do NATO. Teroristé však stále třímají eso v rukávu a rozhodnou se k útoku na vládní speciál Air Force One, toho času s americkou prezidentkou Harriet Rowntreeovou na palubě. Na konci jejich bleskové akce je letoun v troskách, svět v chaosu, a prezidentka držená na odlehlé lokaci. Její únosci žádají splnění svých podmínek, jinak hlavu světové velmoci popraví v přímém přenosu. V patách jim však je kapitán Markey, odpovědný za předešlé chycení Dragutina.

Připomíná vám zápletka Únos Air Force One podobně znějící americký snímek z konce 90. let? Pak čtěte dále!

Jednak oproti němu nabídne Únos Air Force One hned několik staronových herců známých pro kultovní filmové i televizní role. Postavu prezidentky Rowntreeové si s gustem dala Linda Hamilton alias drsná Sára Connorová z filmové série Terminátor. Naopak úhlavního záporáka ztvárnil charakterní britský herec Rupert Graves, jehož můžete znát ze série snímků (V jako Vendeta, Pokoj s vyhlídkou) či seriálů (Sherlock, Sága rodu Forsytů) natočených ve Spojeném království.

Ve vedlejší roli rovněž oslní Emilie de Ravin, která ztvárnila svobodnou matku Claire v seriálovém fenoménu Ztracení. Jako zachránce prezidentky se pak představí Jeremy Sisto, který se mihl ve oceňovaném snímku Rosencrantz a Guildenstern jsou nemrtví. Složeném postav však odlišnost obou fimů nekončí.

Možná vás totiž zároveň překvapí skutečnost, že Únos Air Force One ve skutečnosti vychází ze stejnojmenné knihy populárního amerického spisovatele Alistaira MacLeana napsané již roku 1981. Původní zápletka sobotního filmu tak předstihuje snímek s Harrisonem Fordem o takřka dvě dekády!

Stejně jako ve filmu se i napínavý literární thriller zabývá spíše záchranou presidenta než presidentem zachráncem. Autor Alistair MacLean je navíc sám o sobě zajímavou personou – navzdory mnohaleté zkušenosti s psaním a vytvořením vlastního subžánru akčních thrillerů rozhodně neplatil za máslo. Za druhé světové války si jako člen Královského námořnictva prošel honem na německou bitevní loď Tirpitz, byl zraněn a do konce globálního konfliktu prošel službou v Atlantiku, Středozemním moři i Tichém oceánu.

Šanci zažít jeho vyprávěcí talent spolu se svými oblíbenými herci budete mít již v sobotu, kdy Únos Air Force One dorazí ve 20.15 na Primu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.