V úterý čeká na Kůstku bizarní případ: kostra metalisty

Kůstka se podívá na zoubek metalové skupině. Hudebníci totiž jako kontroverzní rekvizitu během koncertů používají kostru na kříži. Patoložka však zjistí, že se jedná o ostatky bývalého člena kapely. Co se stalo? Než to zjistíte, připomeňte si pár kontroverzí hudební branže a jeden zločin.

Další díl seriálu Sběratelé kostí uvidíte v pondělí od 20.55 na Prima love.

Bez jednoho M

Řadu celkem kontroverzních počinů má na kontě například populární německá parta Rammstein. Už svůj název údajně odvozuje od letiště v Ramsteinu, kde se v 80. letech stala tragická nehoda. Co se dalších provokací týče, tak počátkem tisíciletí vydali píseň Mein Teil inspirovanou příběhem německého kanibala Armina Meiwese s pořádně hustým videoklipem, před pár lety zas vypustili do světla klip Pussy s prvky porna a za zmínku stojí i to, že už v 90. letech skončili frontman a zpěvák Till Lindemann a klávesista Flake Lorenz v americké vazbě, neboť v Massachusetts pobouřili obscénními prvky na jevišti. A to je jen část výstředností slavné party.

Pochmurní Seveřané

Od zločinů u jezera Boddom, kde byli v roce 1960 za dosud nevyjasněných okolností zavražděni tři mladí lidé a jeden těžce zraněn, odvodila svůj název slavná finská kapela Children of Boddom. Norská kapela Combichrist zas ve své písni God Bless jmenuje řadu sériových vrahů včetně Charlese Mansona, který při výběru uměleckého pseudonymu před lety inspiroval Američana Briana Hugh Warnera. Toho svět zná spíše právě pod jménem Marilyn Manson (pojí se v něm americká ikona a jedna z nejnenáviděnějších osobností Ameriky). Manson však samozřejmě osvěžil svou kariéru i řadou dalších provokací a mnohým hýbe žlučí dodnes.

Hudebník a vrah z Norska (už zase?!)

Nikdo z jmenovaných hudebníků (Charlese Mansona, který se věnoval hudbě též, nepočítejme) nemá (naštěstí) na skandál norského black metalového bubeníka Varga Vikernese. Hudebník, který prošel projekty Burzum, Mayhem nebo Old Funeral, byl v roce 1994 usvědčen z vraždy hudebníka Euronymose, jenž hrál na kytaru právě v kapele Mayhem. Navíc byl Vikernes obviněn i z několika případů žhářství. Ačkoliv o sobě prohlašoval, že je nevinný a šlo o sebeobranu, dostal hudebník 21 let. Na svobodu vyšel už před 6 lety a od té doby vydal dvě alba – ostatně hudbě se prý věnoval i ve vězení. Před 2 lety byl podezřelý z přípravy teroristického činu ve Francii, nakonec se však dostal na svobodu. Své zatím poslední album Ways of Yore vydal loni. V současnosti používá jméno Louis Cachet.

Bude podobně drsné i Kůstčino odhalení v případě seriálových metalistů?

Sběratele kostí uvidíte v pondělí od 20.55 na Prima love.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.