Válečné drama Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny v režii Mela Gibsona

Válečné drama, v němž se Andrew „Spider-Man“ Garfield probíjí 2. světovou válkou, aniž by vzal do ruky zbraň, je prý neuvěřitelně intenzivní a krvavé. Připravte se na velký bitevní zážitek, který si můžete celý přehrát on-line.

Válečný film Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny vypráví neuvěřitelný příběh Desmonda Dosse. Tenhle rodák z Virginie se zúčastnil bitvy o Okinawu bez toho, aby měl u sebe zbraň, již nikdy nevzal do ruky. A ačkoliv to zní jako sebevražda, Doss na bojišti zachránil desítky lidí a teď si konečně vysloužil vlastní film od Mela Gibsona.

Přehrajte si celý film on-line::

Že to celé zní jako inspirativní drama o síle lidského ducha (a zatraceném štěstí)? To máte pravdu. Hacksaw Ridge je ale zároveň neskutečným masakrem, který (podobně jako Zachraňte vojína Ryana) nešetří vyhřezlými střevy a rozcupovanými končetinami. V některých momentech je film dokonce o úroveň drsnější než Spielbergova klasika.

Poslechněte si první hodnocení filmu před jeho premiérou v jednom z dílů našeho seriálu Kinománie:

Hrají: Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey, Teresa Palmer, Hugo Weaving, Rachel Griffiths a Vince Vaughn.

Film Hacksaw Ridge měl premiéru na Benátském filmovém festivalu 4. září 2016 a do kin byl oficiálně uveden 3. listopadu 2016 v Austrálii a 4. listopadu 2016 ve Spojených státech amerických. Film obdržel pozitivní kritiku a vydělal přes 100 milionů dolarů. Na 89. ročníku Academy Awards proměnil dvě z šesti nominací (v kategoriích střih a zvuk).


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.