Válka bez pravidel pro skutečné fajnšmekry

Skvěle vygradovaný příběh na pozadí New Yorku v dobách, kdy tu zločin jen kvetl, lehké nakouknutí pod pokličku mafie, mrazivá atmosféra i civilní herecké výkony. To vše dělá z Války bez pravidel skutečnou filmařskou lahůdku! Určitě si ji nenechte ujít, v neděli ve 22.05 na Primě.

Americké kriminální drama nás přenese do New Yorku roku 1981. Abel Morales (Oscar Isaac), majitel společnosti obchodující s topnými oleji, se ocitá v epicentru tvrdého konkurenčního boje: několik jeho náklaďáků bylo nedávno uneseno, každý převážející náklad oleje v hodnotě tisíců dolarů. Jeden z jeho řidičů, Julian, se stal terčem těchto útoku již poněkolikáté a pokaždé byl neznámými únosci pořádně zbit.

Podívejte se na upoutávku:

Abelova žena Anna (Jessica Chastain) přesvědčuje svého muže, aby na násilí odpověděl násilím, ten se ale zdráhá. Morales a jeho firma je pod drobnohledem státního zástupce, který se odhodlaný najít důkazy o nezákonných finančních machinacích a daňových podvodech firem, které byznys s topnými oleji provozují.

Ve snaze zajistit si náskok před konkurencí uzavře Morales obchod se skupinou židovských obchodníků: složí čtyřicetiprocentní zálohu na obrovský sklad topného oleje na řece East River, který nejen že mu dovolí importovat olej z lodí přímo tam, ale bude ho moci vykoupit i mnohem více v období, kdy je jeho cena nejnižší. Zbytek nákupní ceny skladu má doplatit do 30 dní. Pokud by se mu to nepodařilo, původní majitelé mohou sklad prodat Moralesově konkurenci a zálohu si nechat.

Mezitím se zbídačený řidič Julian po několika týdnech rehabilitací vrací do práce. Předchozí pokus přesvědčit šéfa, aby dovolil řidičům nosit zbraň, nevyšel. Morales si stojí za svým přesvědčením, že případná ozbrojená potyčka by byla jen vodou na mlýn státního zástupce a mohla by ohrozit křehké vztahy s bankovními investory. Julian si ale přesto, bez Moralesova vědomí, bere do kabiny zbraň. Při přepadení jeho náklaďáku se strhne přestřelka, která vyeskaluje do policejního pronásledování Juliana i útočníků. Ve světle tohoto incidentu banka, která Moralesovi slíbila sumu peněz potřebnou na doplacení skladu, ze svého závazku vycouvá a Morales je postaven před těžké rozhodnutí: do dané lhůty musí sehnat jeden a půl milionů dolarů, jinak přijde o sklad, o všechny peníze, které do něj investoval, i o náskok před konkurencí.

Co jste možná netušili…

Herečka Jessica Chastain je bývalou spolužačkou Oscara Isaaca.

(Drama, krimi, thriller)

USA, 2014

Režie: J.C. Chandor

Scénář: J.C. Chandor

Kamera: Bradford Young

Hrají: Oscar Isaac, Jessica Chastain, Elyes Gabel, David Oyelowo, Albert Brooks, Ashley Williams, Christopher Abbott, Jerry Adler, Catalina Sandino Moreno, Harris Yulin, Robert Clohessy, Ben Rosenfield, Patrick Breen, Peter Gerety, Daisy Tahan, Frank Wood, William Hill, Jason Ralph, Teddy Cañez, Elizabeth Marvel a další.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.