Seriály a filmy

5. prosince 2018 12:32

Jana Mrákotová

Ve filmu Jan Žižka se objeví také Karel Roden

Ve filmu Jan Žižka, který chystá režisér a producent Petr Jákl se objeví také přední český herec Karel Roden. Karel Roden si zahraje roli krále Václava IV. Několik scén točil známý český herec i s hollywoodskou hvězdou Michaelem Cainem.

V historickém filmu Jan Žižka se v roli krále Václava IV. představí divákům oblíbený Karel Roden. "Karel Roden byl pro mě naprosto jasná volba už od začátku. Krále Václava jsem si vždycky představoval takhle. Navíc je to skvělý herec a má zkušenosti i s velkými zahraničními filmy, což se hodí i sem, kde jsem obklopený velkým množstvím zahraničních herců,“ řekl režisér a producent Petr Jákl.

O Karlu Rodenovi je známé, že si své role pečlivě vybírá. Král Václav je v příběhu Jana Žižky důležitou postavou, ikdyž nemá nijak velký prostor „Ta role není ve filmu moc velká, ale já to hlavně Petrovi hrozně moc přeju. Mám radost, že se mu povedlo dát dohromady něco tak velkého. Mám radost z každého člověka, kterému se něco takového něco povede“ objasnil Karel Roden, proč se ujal role Václava IV. Hned v prvních dnech se na Křivoklátu potkal s hollywoodskou hvězdou Michaelem Cainem, který hraje Lorda Boreše „Je to úžasné, jsem rád, že jsem to zažil, pořád na něj musím koukat,“ odpověděl Karel Roden přímo na place na otázku, jak se mu točí s oscarovým hercem.

Karel Roden se objevil také v seriálu televize Prima Vinaři, kde se představil po boku Terezy Kostkové jako milovník vína Křižan.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.