Ve zlínském Prostřeno! dojde na souboj dvou svíčkových

Další týden v kuchařské soutěži Prostřeno! přinese napětí i zajímavé recepty. Jak dopadne klání o 50 000 korun? Sledujte každý všední den od 18.00 na Prima family.

Jediný muž, který prostírá na Zlínsku, se jmenuje Schön, což v němčině znamená krásný. Jarda má rád všechno krásné už z podstaty je to fotograf. Krásně fotí, bydlí a také peče. Jeho čtyři soupeřky ale jeho snahy dostatečně neocení, takže je dokonce nazve fúriemi a saněmi. V dalším premiérovém cyklu Prostřeno! tedy rozhodně nuda nebude!

Pondělní kulturní šok

Týden odstartuje dojička Jana (41). Podmračená bruneta své hosty pozve do miniaturního bytu, který má své lepší roky za sebou. Večer u Jany je pro Jardu „kulturní šok“. Hostitelka podává tři chody: neochucený šopský salát, plněný měšec z krkovičky, který šel špatně zavázat, ale výsledek je chuťově dobrý. Bohužel se našel v jídle vlas, hostitelka svoji roli nezvládala, pití vázlo. Moučník se ideálně nepovedl ani napodruhé. Co Janina zábava? Karaoke je na pondělní „rande naslepo“ možná až trochu moc.

Úterní nálož

I druhá Jana (40) podává jen tři chody a její příbytek soupeře neohromí, ale na hosty se dobře připravila. Jako předkrm podává slaný závin z listového těsta plněný zelím. Kuřecí řízky v jogurtu jsou křehké a šťavnaté, ale ten největší, co měl být pro pána tvorstva, se bohužel úplně nepropekl, takže za krvavé kuřecí dostane Jana mínus. Šipky považuje Jaroslav za nudnou a neinvenční zábavu. Vůbec se nudí: „Tyhle ženy nejsou žádné osobnosti,“ stěžuje si fotograf na nedostatek zajímavých témat. Svým soupeřkám nevěří ani to, že rády a pravidelně cvičí, když spořádají takové porce a nakonec i tvarohové řezy ve tvaru srdíčka.

Hra na modelky

Co předvede hlavní kritik, sám na kritiku tak háklivý? Upřímně, děvčata čekala víc, ale fotograf Jarda (49) si stejně myslí, že „těm lítým saním“ se nemůže zavděčit. Jeho rekonstruovaný statek se starožitnými kousky nábytku a fotografickou výzdobou část podmanivé atmosféry vykouzlí, ale jídlo mohlo být pikantnější, maso méně vysušené a výborné koláčky by také lépe klouzaly do krku, kdyby roztržitý a pomalý hostitel nabídl třeba kávu. Dámy doufaly v mnohem víc než v tři chody s polévkou, špízy a bramborami, zato zábavu si užijí. Jardův kolega, portrétní fotograf, donese rekvizity a v improvizovaném ateliéru se fotilo o sto šest – hlavně na památku.

První svíčková

Pečlivá a laskavá pečovatelka Magda (37) si připravila čtyři chody a nijak si to neulehčila. Ale kvantita spíš nahradila kvalitu, alespoň podle komentářů soupeřů. Jarda si myslí, že úvodní mini pizzy chutnaly moc „kečupově“, zeleninová polévka také nikoho neomráčila. Zachrání to svíčková na smetaně? Z hlavního chodu se vyklubal rodinný recept na vepřové na smetaně a koupené směsi halali. Co hostitelka mylně považovala za svůj hlavní trumf, bude největším propadákem. A neoslní ani překombinovaný moučník – tažený závin a ztvrdlá pudinková taštička. Zachrání to zábava?

Páteční finále

Poslední soutěžící, sympatická dělnice Eva (36), se zatím moc neprojevila, ale soupeři ji považují za zručnou kuchařku. Čím Eva překvapí poslední večer ve svém domě? Ve finále se bude podávat opět svíčková omáčka! Ale tentokrát z pravé svíčkové. Takže nás čeká duel tradičních českých jídel. A před tím vydatný a ocukrovaný salát s kuřecím masem, těstovinami, zeleninou, ananasem, majonézou a jogurtem a nakonec „sladké pokušení“ ze slepených sušenek se zakysanou smetanou. Bude to stačit na vítězství? Jak moc pomohou Evě její talentované děti, které pro hosty uspořádají v obýváku malý popový koncert?

Sledujte od pondělí do pátku v 18.00 na Prima family a nenechte si ujít, kdo si ve zlínském Prostřeno! odnese štědrou výhru 50 000 korun.

Další informace, profily soutěžících, všechny recepty a odvysílané epizody najdete na stránkách Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.