Seriály a filmy

14. září 2018 12:19

VIDEO: Muž v Číně najel do davu, pak kolem sebe začal mlátit rýčem. Zemřelo 11 lidí, zraněných jsou desítky

Nejméně 11 životů má na svědomí čtvrteční útok v čínském městě Cheng-jang. Čtyřiapadesátiletý muž vjel okolo 19:30 místního času autem do davu lidí na náměstí, kde zrovna probíhala taneční akce. Pak z auta vystoupil a napadl náhodné kolemjdoucí nožem a rýčem. Jeho krvavé řádění ukončili až přivolaní policisté. Útočník skončil ve vazbě, informuje server RT.

Úřady následně útočníka identifikovali jako Janga Can-jüna. „Podezřelý byl v minulosti několikrát odsouzen za přechovávání drog, krádež a další zločiny,“ stojí v prohlášení vedení města Cheng-jang. Úřady zatím neuvedly, jaký motiv měl muž k takovému masakru, neobjevilo se ani žádné napojení na terorismus.

Podobné incidenty nejsou v Číně výjimečné. Při útoku Sin-ťiangských separatistů ve městě Kchun-ming zemřelo před čtyřmi lety 31 lidí a dalších 140 utrpělo zranění. Letos v dubnu zase 28letý muž ubodal v provincii Šen-si devět školáků. Jednalo se o bývalého žáka školy, který byl údajně šikanován.

Sdílejte článek
Štítky útok Čína

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.