VIDEO: Rozhovor s Richardem Müllerem! Co prozradí v dnešní Show Jana Krause?

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání zpěvák Richard Müller, spisovatelka Kristýna Pokorná a kouč Aleš Kalina.

Premiéru třetího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 6. září ve 22.20 na Primě.Prvním hostem Jana Krause byl Richard Müller, který moderátorovi předal dárek – album s fotografiemi. Jan Kraus navázal na aktuální turné Richarda Müllera, na kterém vystupuje se skupinou Fragile a spolu zpívají jeho písničky ve speciální úpravě – bez kapely. Moderátor se zajímal, jestli se Richard na turné nějak zvlášť připravoval. „Chtěl jsem, ale nějak na to nedošlo. Chtěl jsem přestat kouřit, chtěl jsem zhubnout, ale nepovedlo se," přiznal Richard.

Jan Kraus se zajímal, jaký tým má Richard kolem sebe. „Jak jsem zjistil, důležitou postavou ve vašem týmu je vaše paní," nadhodil moderátor. „Ano, to je. Pochopil jsem, že když ona něco vymyslí, tak je to vymyšlené dokonale a nemá cenu do toho vrtat," vysvětlil Richard. „Rocker s voice bandem – jaké to je?" chtěl vědět moderátor. „Já rád experimentuju. Tři roky jsem hrál s rockovou kapelou a teď je to pro mě s Fragile velmi osvěžující," přiznal Richard.

Více o projektu Hlasy se dozvíte v našem rozhovoru:

Prozradil, že rok a půlroční syn Markus je většinou po ránu tak upovídaný, že si s ženou často nemají šanci nic říct. „Když si chcete udělat radost, jak si ji uděláte?" chtěl vědět moderátor. „Dnes jsem si třeba koupil cédéčko Rolling Stones. Velmi často sedím a poslouchám hudbu," prozradil Richard. Probrali s moderátorem mužskou úlohu v rodině a Richard se pochlubil, že občas domů například přinese meloun. „Máte takové melounové období, že?" zajímal se moderátor. „Samotný akt vybírání toho melounu, placení, pak je to většinou těžké, tak mě ta taška řeže do prstů," postěžoval si Richard. Moderátor se zajímal, jestli Richardova žena pojede na turné s ním. „Přijde na křest, pak možná na nějaký koncert, ale jinak bude doma." Prozradil, že jeho tvorbu trochu brzdí jeho abstinence. „Když jsem neabstinoval, tak jsem třeba během dne napsal album. Byl jsem v tvorbě rychlejší," vysvětloval Richard.

Přiznal se k tomu, že se strašně rád vozí v autě. „Stejně jako mnoho mých kolegů mám v autě skvělou aparaturu. Tak si sednu do auta, dám si tam desku a na to se těším." Moderátor se zajímal, jestli třeba v autě přidá plyn, když slyší z rádia sám sebe. „Tak to pak většinou přepínám," odpověděl Richard. Dodal, že má nachystané dvě desky, ale že se snaží vyhnout tomu, aby k nim psal texty. Probrali spolu, jak Richard vnímá pojem „rodinná dovolená“. „Je to náročné. Vezmete rodinu do nějakého resortu, ráno si musíte ručníkem zabrat lehátko. K moři musíte pěšky, musíte se tam pak starat o juniora, protože vracet se od moře bez něj by byla škoda," vysvětlil s nadsázkou Richard.

Jan Kraus přivítal kouče Aleše Kalinu, který řadu let pracoval v Microsoftu a poté se začal věnovat koučinku. Moderátor se zajímal, s čím by mu mohl kouč pomoci. „Třeba kdybyste měl problémy s partnerkou," začal kouč. „Tam ne, tam to klape nad očekávání," zarazil ho moderátor. Zajímaly ho spíše možnosti, jak může kouč pomoci s tím, aby byl člověk úspěšný a bohatý. „Z hlavy se musí vymazat určité věci. Třeba taková ta hesla – bez práce nejsou koláče. Nebo když je člověk odmalička zvyklý na to, že tatínek i maminka jsou chudí, tak to má nastavené v hlavě tak, že je taky chudý," vysvětloval pan Kalina. Dodal, že je přesvědčený, že kdyby lidé změnili přístup k penězům, budou vydělávat více.

„Základ je to, vložit do hlavy nový postoj k penězům. Například zapomenout na ta „hesla“ – peníze nerostou na stromě, můžu zchudnout a podobně. Je dobré k věcem přistupovat tak, že si řeknu – na co si sáhnu, to se mi podaří. Je zajímavé třeba porovnat, co si v sobě nesou děti z chudých a děti z bohatých rodin. Mají úplně jiné přístupy k penězům a majetku," vysvětloval pan Kalina. Moderátor se zajímal, proč pan Kalina odešel z Microsoftu, kde pracoval na ředitelské pozici. „Měl jsem pocit, že jsem prázdný. Nenaplňovalo mě to. Všichni mi říkali, že jsem blázen, že odcházím z takového místa. Doma mě měli za blbce a já jsem jim vysvětloval, že chci pomáhat lidem. Udělal jsem si webové stránky a tam jsem kydal rozumy – pak se mi to začalo dařit," popsal Aleš Kalina.

Koučing představil Aleš Kalina i v našem rozhovoru:

Moderátor se zajímal, na jaké klienty je pan Kalina pyšný. „Nejvíc asi na sebevrahy, kterým jsem to rozmluvil," odpověděl pan Kalina. „Vám to doma všechno klape?" chtěl vědět moderátor. „Mě by zajímalo, jestli si tak bokem někdy můžete koučovat vaši paní," nadhodil moderátor. Kouč připustil, že má někdy snahu svou ženu koučovat, ale že je jeho žena většinou ostražitá. Kouč pak přiznal, že některé klienty má v péči už léta. „Jednou za mnou přišel generální ředitel jedné firmy s tím, že má ženu a šest milenek a že to nezvládá, že už nemůže dál. Tak to se mnou řešil skoro půl roku. Nakonec to snížil ze šesti na pět," popisoval kouč jednoho ze svých klientů.

Moderátor přivítal třináctiletou spisovatelku Kristýnu Pokornou, která napsala knihu Králičí válečníci. „Na tvých stránkách jsem našel pravidla králičích válečníků. Já mám ale králíčka, který vůbec bojovník není," nadhodil moderátor a nechal si přinést králíka s tím, aby Kristýna zjistila, jestli je válečník, nebo ne. Probrali spolu jednotlivá pravidla válečníků. Moderátor se zajímal, proč Kristýna napsala knihu zrovna o králičích válečnících. „Mám králíky ráda, doma taky jednoho mám," vysvětlila Kristýna.

Prozradila, že brzy vyjde druhý díl její knihy. „Budeš psát taky o něčem jiném než o králících?" chtěl vědět moderátor. Kristýna vysvětlila, že má naplánovaných dalších pět knížek. Prozradila, že knihu o králičích válečnících také sama ilustrovala a že první obrázek do knihy nakreslila při hodině matematiky, když se nudila. „Co takhle králíčka v restauraci, to by sis někdy nedala?" chtěl vědět Jan Kraus. „Já ne, já mám králičí dietu, ale můj táta je milovník králíků na talíři," odpověděla Kristýna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.