VIDEO: V Prostřeno! bude vařit muslimka. Nepije alkohol a nejí vepřové. Jak se tento týden zvládne?

Jsou zde nové premiérové díly oblíbeného pořadu a s nimi i začátek roku 2016. Přežili jsme svátky a po všech těch pečínkách a sladkostech je třeba dát si pořádný detox.

Tak zní úkol týdne a čtyři ženy a jeden muž z Prahy a Středočeského kraje se pokusí o zdravé nápoje, čistící čaje či salátek k povzbuzení organismu. Bude to tolerantní parta, která s bodováním nešetří. Bude mít i tak klidná společnost, která se kvůli první hostitelce muslimského vyznání vzdá bez protestů alkoholu, nějaké překvapení? Bude! A nevídané! Naši Pražáci a Martina z Berouna budou muset zvládnout hodně neobvyklé situace! Hlavně Bob, kterého manželka uprostřed slibně rozjeté večeře vyhodí z bytu! Jak tohle dopadne? Dívejte se i v novém roce na Prostřeno! Určitě je na co se dívat…

Pondělí: Ruská švadlenka a muslimka Káťa (26) nepije, nejí vepřové a uvaří sibiřskou kuchyni

Hned v pondělí čeká na Pražáky a jednu Středočešku překvapení. Ve dveřích je čeká v šátku zahalená Ekaterina, která si říká Katka nebo Káťa. Ruska, která před třemi roky konvertovala k islámu, samozřejmě nepije alkohol, ale ani nesmí sedět u stolu s lidmi, kteří alkohol pijí, podat ruku muži a konzumovat vepřové.

Vdaná Martina, která si chce účinkováním v pořadu zpestřit stereotyp své mateřské, si dost věří. Vzhledem k tomu, že má ambiciózní francouzské kachní menu s indickou čočkovou polévkou, doufá, že má co nabídnout. „Určitě jsem dobrá kuchařka,“ tvrdí sebejistě. Nebude ale překážkou alkohol skoro v každém chodu? „Mám celé menu s chlastem,“ uvědomuje si se smíchem v dlani hostitelka. Jak tohle vyřeší? Co udělá portské v paštice, červené i bílé víno v kachních prsou se švestkami a panák rumu v čokoládové pěně s muslimkou Káťou? Alkohol se varem odpaří – nebo změní kuchařka původní receptury? A opravdu budou ještě všichni v pohodě a tolerantní a pořád nebude nikomu nic vadit? Dá si Káťa nealkoholický sekt na společný přípitek? Každopádně hostům se v jejím přistavěném domečku na okraji Berouna líbí, poprvé také mají víc prostoru pro své šmejdění. Jídlo ale není stoprocentní. Předkrm má malou vadu na kráse, paštika nestačila dobře ztuhnout. Indická čočková polévka je chutná, zato „hlavní chod byl hrozný propadák,“ konstatuje sebekriticky hostitelka. „Marmeláda z cibule mě vůbec nezaujala, taková hromádka neštěstí,“ konstatuje Bob. Cibuli nemusí ani Káťa, a jaký je zbytek hlavního chodu? „Hlavní chod se měl vydávat asi o dvacet minut dříve,“ tvrdí největší kritik Bob, „trochu utekl a kachní prsa ztvrdla.“ To platí i o neochucených bramborových pusinkách. Pěkná je ale další zábava s kulinářskou tematikou – nakládání hermelínu, typicky české pochoutky. A nadchnul i dezert, čokoládová pěna se šlehačkou a borůvkami, přestože v něm chyběl rum….

Čtvrtek: Taxikář Bohumír řečený Bob (48) chce vyhrát, ale plány mu zhatí manželka, přestože ho do soutěže sama poslala

Čtvrteční večer je samé překvapení. Nejprve hostitel řečený Bob uvaří soupeřům opravdový detox, čaj z mírně projímavého ostropestřce. Pak ukáže dvě vzpomínky na dospělého syna manželky, který se právě odstěhoval, velkého plyšového medvěda a živého hada škrtiče. Ten bude s holkami v teráriu při večeři v místnosti; komu zkazí chuť k jídlu? A opět budou na jídelníčku minutková kachní prsa na červeném víně, i když s klasickými přílohami, zelím a knedlíky. A protože se včera moc nepovedla, bude to pro soupeřky zajímavé srovnání. Klasický vývar s nudlemi ještě nebyl, proto by mohl zabodovat, jestli se kuchaři povede. A je fajn, že včetně předkrmu – toustů s kuřecím masem – si na večeři bez vepřového může pochutnat i muslimka Káťa, která kupodivu alkohol v jídle moc neřeší. Kdo ale překazí dobře rozjetou večeři? Co nečekaného se stane? Proč musí dámy opustit byt a skončí i se zaskočeným hostitelem na ulici v Nuslích? A jak tohle šokující překvapení zvládne jinak vynikající hostitel, pro kterého je to velká čára přes rozpočet? To uvidíte – obdivuhodně! Zachovat značnou duchapřítomnost a pohotovost budou muset i hosté a štáb. Po rychlé improvizaci se pokračuje doma u Káti, která si pak dokonce přidá zelí se skořicí, která jí normálně nechutná. A i když Bobovi není moc do zpěvu a výběr melancholické písně to jen potvrdí, nepečený tvarohový dezert doprovodí zpěvem s vlastním kytarovým doprovodem, což je další z jeho mnoha koníčků.

Pátek: Zadaná studentka Daniela (22), benjamínek týdne, všechny příjemně překvapí

„Myslím si, že jsem kuchařka doopravdy dobrá, vařím už od třinácti let, naučila jsem se to od mého tatínka,“ tvrdí vysokoškolačka a floristka Daniela, tak trochu tichá voda, která přes své mládí umí překvapit. „Teď, když už mám svoji domácnost s přítelem, tak jsem určitě královna kuchyně.“ Daniela, která hosty pozve do nového bytu na Střížkově, má oprávněné kuchařské sebevědomí. Do pořadu se přihlásila sama, ráda lidi pohostí, vaření ji baví a není líná upéct domácí pečivo, byť s pomocí domácí pekárny. To bude přílohou k předkrmu – kachní paštice se šípkovou marmeládou z Chorvatska. Kachna na hlavní chod bude tento týden už potřetí, hostitelka ale zvolila klasicky upečená stehna s vlastními bramborovými nočky, posypanými čerstvou pažitkou a majoránkou a s karamelizovaným zelím. Bude i dýňová polévka, pro někoho premiéra, ale od pátku též oblíbená polévka Katky, která se už těší, až ji uvaří manželovi. „To je asi nejlepší kachna v mém životě,“ zasní se milá Káťa nad hlavním chodem. Ta také překvapeným hostům prozradí, kolikrát se viděla s manželem, než se vzali… Ale i přes všechny rozdíly si věkově blízké holky sednou a mají si dohromady více co říci než s Bobem. Tomu je líto, že při floristické zábavě nemůže tvořit to samé, co holky. Jako sladká tečka bude opět závin, tentokrát ale z vlastního těsta. Jak na to Bob zareaguje, uspokojí ho aspoň páteční štrúdl? A k závinu bude bylinkový čaj, který pročistí nejen útroby soutěžících, ale i celý týden. Finále bude pohodové a samozřejmě i napínavé. Budou Danielinu výkonu odpovídat i body? Jak dopadne pozorná, milá a šikovná hostitelka Daniela?

Kdo to v novém roce v Praze poprvé vyhraje?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.