VIDEO: Vyznejte se v hovězím. V sobotu se bude vařit s Pohlreichem živě

Vařte jako šéf - Dělení hovězího

Nenechte se během vaření u přímého přenosu zaskočit kvalitou opracování hovězího masa. Jako hlavní chod budou Zdeněk Pohlreich a Jitka Čvančarová vařit v sobotu večer ve 20.15 na Primě hovězí tagliata.

Koukněte se na video z pořadu Vařte jako šéf, kde je dobře popsán "hovězí zeměpis". Díky tomu budete vyzbrojeni na vaření se Zdeňkem Pohlreichem a Jitkou Čančarovou v pořadu Česko vaří s Pohlreichem živě.

Připomeňme, že základem úspěchu při úpravě hovězího je správně vyzrálé maso. Tím se hovězí stává minimálně po 8 dnech po porážce. Maso je vyzráním (nebo také stařením) křehčí a má výraznou vůni a sytější barvu.

Vše o show Česko vaří s Pohlreichem živě najdete ZDE. Dalšími hosty, respektive ochutnávači budou Dana Batulková a Filip Čapka.

Jak poznám to správné hovězí?

Pokud do masa uděláme prstem důlek, správně vyzrálé maso reaguje tak, že důlek v něm zůstane. Příliš čerstvé maso se ihned vrátí zpět do původní podoby.

Sledujte dále na videu, jak má vypadat správně ukrojený steak. Maso, jež chceme například grilovat, musíme minimálně hodinu před vařením vyndat z lednice a vybalit.

Správně uříznutý kus masa na steak musí dosahovat výšky 2,5 – 3 cm. Na paličku a klepání steaků zapomeňte!

Nacvičte si celé sobotní menu už teď. Všechny recepty jsou na webu iprima.cz/ceskovarizive

NENÍ STEAK JAKO STEAK

1. Flank steak – pochází ze širokého plochého svalu oválného tvaru mladého býka. Je součástí souboru svalů, jež u nás nazýváme pupek. Pupek pořídíme za dobrou cenu a Flank Steak z něho můžeme vyříznout. Dbejme však na to, abychom Flank stek krájeli přes vlákna, jinak bude tuhý. Na gril se hodí dobře vyzrálý flank steak.

2. T bone steak je s kostí z poloviny zad, v nichž část bederních obratlů tvoří typické T. Na jedné straně kosti je nízký roštěnec, na druhé straně svíčková.

3 Rib Eye, neboli Entrecote – steak z vysokého roštěnce – jeden z nejdokonalejších kusů masa, jež je prorostlý tukem, proto má svou nezaměnitelnou chuť.

4. Biftek – je čistý sval svíčkové, který má velmi jemnou strukturu, proto je i chuťově méně výrazný.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.