Seriály a filmy

17. září 2018 10:57

VIDEO: Zabiják Mangkhut devastoval Hong Kong. Ve vnitrozemí tajfun zeslábne

Tajfun Mangkhut dál řádí. Poté, co na Filipínách připravil o život desítky lidí, aktuálně ohrožuje obyvatele jižní Číny. Z provincie Kuang-tung a turisticky oblíbeného ostrova Chaj-nan musely úřady evakuovat přes 2,5 milionu lidí. Ušetřen nezůstal ani Hong Kong, kde živel poničil řadu budov. Tajfun teď míří do vnitrozemí, kde postupně zeslábne.

Filipínský ostrov Luzon se vzpamatovává z těžkého K.O., který mu Mangkhut uštědřil. Největší tragédie se odehrála v provincii Beneguet, kde sesuv půdy smetl budovu, kam byli evakuováni horníci a jejich rodiny. Zatím je potvrzeno 33 obětí, dalších minimálně 29 lidí se podle filipínských médií pohřešuje. Záchranné práce stále pokračují a úřady se obávají, že by počet mrtvých v dole mohl překročit stovku.

Z řádění tajfunu se vzpamatovává i Hong Kong. Přes 200 lidí utrpělo zranění. Živel tam také poničil řadu budov a způsobil záplavy. V jednom z nejdůležitějších obchodních center tak přetrvávají značná dopravní omezení. Místní letiště muselo zrušit na 900 letů. V sousedním Macau zase byla poprvé v historii uzavřena slavná kasina.

Živel se nyní pohybuje směrem do čínského vnitrozemí. Očekává se, že během následujících hodin zasáhne regiony Kuej-čou, Čchung-čching a Jün-nan. Tajfun by měl postupně zeslábnout na tropickou bouři a následně tropickou depresi.

Sdílejte článek