Seriály a filmy

5. března 2013 16:04

Blanka Konrádová

Videoklip k filmu Martin a Venuše: Michal Hrůza přiměl Kláru Vytiskovou zazpívat česky

Hudebník Michal Hrůza složil skvělé písničky k filmu Martin a Venuše. Navíc přesvědčil zpěvačku Kláru Vytiskovou k duetu, také aby poprvé veřejně zazpívala česky.

Měl jste složit ústřední písničku pro tento film, ale nakonec jste složil dvě. To vás film tolik inspiroval?

Asi bych to neměl říkat, ale já bohužel nejlépe pracuju pod tlakem a mám podezření, že producent filmu Adam Dvořák to ví. Takže, když jsem složil první písničku Venuše, která zazní v závěru filmu, Adam mě oslovil, ať složím ještě jednu. Na základě informací, které jsem tehdy měl, což byl jen scénář, mi to přišlo absolutně nemožný. Navíc jsem už v té době skládal hudební podklady k jednotlivým scénám filmu. Adam na mě ale zatlačil, tak ze mě „vylítla“ ještě Duše do vesmíru. Obě písničky jsou duety s Klárou Vytiskovou.

Jak vás napadlo oslovit ke spolupráci právě Kláru Vytiskovou?

Vzhledem ke scénáři filmu mi přišlo vhodný, aby se mnou písničku zpívala nějaká holka, i text jsem podle toho psal. Dlouho jsem přemýšlel, koho oslovit. Už jsem s několika zpěvačkami duet nazpíval, například s Anetou Langerovou, Lenkou Dusilovou a Katarínou Knechtovou. Pro tenhle duet k filmu mi přišlo nejvhodnější najít někoho, kdo má zkušenost s dlouhodobým vztahem, aby chápal o čem příběh je. Klárka sice ještě rodinu nemá, ale je vdaná, když si přečetla scénář, hned do toho šla. Byl jsem rád, navíc jsem ji donutil zpívat česky, normálně Klára zpívá anglicky. Byla to pro ni výzva a zazpívala to moc hezky.

Děj filmu dávají do pohybu tři malé děti, které hlídá jejich tatínek. Sám máte dceru předškolního věku, staral jste se o ni někdy sám?

Staral. Ale ne po celou dobu úplně sám, máme to štěstí, že máme babičku, která občas vypomůže, tak byla k dispozici, když jsem měl nějaké neodkladné povinnosti. Ale se ženou to teď máme tak nastavený, aby si každý z nás udělal na dceru svůj čas.

A podstoupil byste stejnou sázku, jako filmový hrdina a postaral se o dceru sám celý měsíc?

Jsem rád, že mě minul večírek, kde by k takové sázce došlo. Nevím, jestli bych to zvládl a myslím, že by se i dceři stýskalo po mamince. Ale takových pět dní bych to zvládl v pohodě. Třeba k tomu brzy dojde, protože myslím, že film Martin a Venuše bude spoustu lidí inspirovat.

Co Vás zaujalo na filmu Martin a Venuše, že jste se rozhodl ke spolupráci?

Myslím, že to je téma, které se týká naší generace, lidí kteří mají děti a musí uživit rodinu. Do práce proto často chodí oba rodiče a na sebe už nemají čas. A tak právě tenhle film může být takovým odpočinkem pro unavené rodiče od starostí, které s tím souvisí, byť to jsou starosti krásné. Je to takovej milej film a jsem rád, že jsem u toho mohl být i když jen hudební formou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.