Vinnetou a míšenka Apanači čelem proti bandě hrdlořezů

Krásná míšenka Apanači a její malý bratr Happy se stávají štvanou zvěří. Za vším stojí hon za zlatem. Na pomoc jim v pondělí ve 20.15 na Primě přicházejí lovec kožešin Jeff Brown, Vinnetou s Old Shatterhandem.

Film vypráví o mladé Apanači, dceři moudrého bílého osadníka Maca Hallera a jeho indiánské ženy Mine-Yoty, kterou se otec spolu s jeho přítelem Vinnetouem rozhodnou odvést v den jejích narozenin na místo zlatého dolu. Všechno zlato je nyní její.

Že je důl dárek velmi nebezpečný, se brzy ukáže. Vždyť právě kvůli němu byl Haller zavražděn. A také Apanači a její se bratr se ocitají v ohrožení života. Objeví se totiž banda bezcitných hrdlořezů vedená obávaným Curly Billem (Kudrnáčem Billem) odhodlaná získat zlatou žílu za každou cenu. Unesou Apanači a jejího malého bratra, aby se tak dostali k tajemství polohy bohaté žíly. Pomoci jim může jen její snoubenec, lovec kožešin Jeff Brown, ale ani on by nic nezmohl nebýt Vinnetoua a Old Shaterhanda.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Vše vrcholí ve městě, kde se střetnou bandité s lidmi stavícími železnici a u nichž pracuje i Old Shatterhand

Víte o filmu Vinnetou a míšenka Apanači, že...

  • Jde o další koprodukční dobrodružný německo-jugoslávský film z roku 1966 na motivy románu Karla Maye Old Surehand.
  • Film byl stejně jako předchozí díly proslulé série natočen na Balkánském poloostrově, tehdejší Jugoslávii.
  • Původně měly ve filmu vystupovat vedle titulní role Vinnetoua (hraného Pierrem Bricem) postavy Old Surehanda a Old Firehanda. Nakonec se ale filmaři rozhodli pro divácky oblíbenou roli Old Shatterhanda v podání Američana Lexe Barkera.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.