Víte, co je to carving? Dozvíte se to v Prostřeno!

Pro následující týden se vám představí velmi pestrá partička lidí, a to co do věku, zájmů i vyhraněných názorů. Zcela jistě mezi nimi vynikne momentálně nezaměstnaná padesátnice Alena, která do pořadu vstoupí s jasným cílem – nenechat vyhrát nikoho ze soupeřů!

Těmi budou vedle ní ještě tři muži a jedna dívka, z nichž někdo chce stejně jako Alena taktizovat, jiný ale bude hrát fair play. Komu se jeho strategie vyplatí a kdo se jak vypořádá s úkolem týdne? Carving totiž není pouze styl lyžování, ale také technika vyřezávání do ovoce a zeleniny! Úkol týdne zvládne většina hostitelů v pohodě a tak, že nazdobenou zeleninu nenápadně začlení do svého menu. Souboj o 50 000 Kč se tentokrát odehraje ve městech Karlovarského kraje, konkrétně v Chebu, Horním Slavkově, Karlových Varech, Nové Roli a Ostrově!

Dívejte se od pondělí do pátku v 18 hodin na Proimě na Prostřeno!

Pondělí: Jan (41) oslní bezé roládou – kdo ze soutěžících ví, co to je?

Jan je od pohledu sebevědomý mladý muž, kterému dává štěstí v osobním životě nadhled i v jiných sférách, včetně vaření v pořadu Prostřeno!, kde zabojuje o výhru 50 000! Honza sice zariskuje kombinací slané a sladké chuti v předkrmu, kterým jsou zapékané tousty s šunkou, sýrem a ovocem, nicméně úplnou kritiku nesklidí, a naopak celkem zaboduje dalšími svými chody, kterými budou hovězí polévka s játrovými knedlíčky a domácími fleky, panenka se šťouchanými brambory a pro muže celkem netradiční bezé roláda. Honza se ukáže po mírně nervózním přivítání hostů v průběhu večera už jen jako pozorný a příjemný hostitel, který statečně ponese výtku, že předkrm je moc suchý a polévka zase příliš hustá. V hlavní roli bude od pondělka úterní hostitelka Alena, která odkryje své bodovací záměry – svým soupeřům by dala maximálně 7 bodů, ale to už by jí muselo vše opravdu hodně chutnat! To, že jí chutnat nebude v podstatě nic, pozorného diváka jistě nepřekvapí…

Úterý: Alena (50) smíchá sardinky s taveným sýrem!

Úterní hostitelka Alena bude ležet v žaludku svým soupeřům nejen kvůli pokrmům, které připraví a příliš jimi neoslní, ale především kvůli svému chování! Alena je žena, která je zjevně zvyklá mluvit lidem do toho, co mají a nemají dělat, nicméně na hosty, kteří jsou pro ni stále cizí lidé, by to rozhodně neměla zkoušet… A Alena nic „zkoušet“ nebude, zcela v souladu s naturelem své povahy bude bez zábran nutit své hosty tu dojíst maso, tu zase něco jiného. A že se jim její chování nebude líbit, je více než jasné, a tak komentáře typu: „S ní bych nevydržel ani půl dne!“ na sebe nenechají dlouho čekat. Alenino menu se bude kromě sardinkové pomazánky skládat z hanácké polévky, kterou ostatní označí za „všehochuť toho, co dům dal“. Vepřové nudličky s rýží, do které hostitelka nastrouhá syrový česnek, budou mít podle ostatních jedinou dobrou vlastnost, a to tu, že je maso měkké. Zábava bude působit tak, že ji Alena zrovna chystá, nicméně nakonec se všichni zasmějí – zda Aleně, nebo opravdu vtipné zábavě, to už je na posouzení diváka. Alenino sebevědomí v úterní večer žádnou ránu neutrpí, sama hostitelka pronese, že vše zvládla s přehledem!

Středa: Petr (32) uvaří průměrně a soupeři nepříliš pochvalně zhodnotí jeho bydlení

Petr si chce účastí v pořadu Prostřeno! dokázat, že na to má a že zvládne uvařit tak, aby všem chutnalo. Bohužel ve středu už bývá jasno v tom, co je možné od koho čekat, a tak tomu bude i v případě tohoto týdne. Všichni už vědí, že jejich jídlo není špatně dochucené jenom proto, že si Alena vše bez ochutnání dosolí – ovšem že u sebe se vyjádřila tak, že na stole slánky se solí a pepřem být nemusejí, to si nejspíš neuvědomuje… Petr začne svou středeční hostinu stejně jako pondělní hostitel Jan tousty, tentokrát ale jsou upravené „klasicky“ s masovou směsí, rajčaty a sýrem – hostům předkrm přijde vhod a budou i chválit. Pochvaly už ale nebude tolik v případě polévky, protože v drobení Alena najde vlas! A nepůjde o žádný výmysl, bude opravdu vidět i na kameře. Petr bude po celý večer poněkud nervózní a sám to i přizná, kdyby ještě i tušil, že se hostům jeho bydlení při prohlídce příliš nelíbilo, neměl by z toho velkou radost. Po polévce, než Petr připraví hlavní chod, Alena usne na jeho posteli! Už někdo během natáčení spal? Alena je opravdu svá! Příliš nadšení nevyvolá ani hlavní chod, který se bude ostatním zdát málo slaný, ani sladká miska na závěr. Středa bude ve znamení nervozity hostitele a mírných rozpaků z jídla, které nezažene ani zábava – šipky nikoho příliš neoslní.

Čtvrtek: Petra (23) bude vařit jídla úplně poprvé!

Nejmladším soutěžícím týdne je dělnice z porcelánky Petra, která na ostatní působí mile a sympaticky. Vsadí na cuketu s lilkem plněnou masovou směsí, hovězí vývar s celestýnskými nudlemi, medailonky a tvarohové tiramisu. To, že se všem menu líbit nebude, dá najevo Alena úšklebkem při jeho čtení. Petra se ale nedá a s energií sobě vlastní se pustí do vaření. U lilku v předkrmu neoloupala slupku a hned za to sklidila kritiku. Nicméně masová směs pánům chutnala. Alena však celé jídlo zhodnotila jasně: „Tak tohle mi nechutná!“ Ostatní už pomalu chápou, že kritičnost je součástí Aleniny povahy, většinu lidí nejspíš ani urazit nechce. To, že už však ostatní štve, se ukáže po předkrmu, kdy pánové Aleně budou nalévat vodu, aby raději pila a nemluvila. Ta se však nedá a vykládá vtipy, kterým se nikdo nesměje – pánové Alenin vtip shodně hodnotí jako nevhodný. U polévky, která prý byla kalná, a hlavního jídla – medailonků s pečenými brambory a fazolkami – Alena opět okamžitě dochucuje, než aby nejdříve ochutnala. A i když je teprve čtvrtek, dojde na otevřenou debatu s Alenou opět v hlavní roli! Ukáže se, že všichni bodují jen podle jídla, zato Alena i podle toho, jak ráno vstane, jakou má náladu… Petra se nedočká výrazné pochvaly za své kuchařské umění, pochopí své šance na výhru a dojde i na slzičky...

Pátek: Jaroslav (51) vsadí na českou klasiku

Jarda je od pohledu pohodář, a tak se nenechá rozhodit ani tím, že už je poslední den vaření a rozhodne se o výhře, ani svými obtížnými soupeři, zejména například paní Alenou. Připraví skvělé bramboráčky, které naplní malinko ostřejší zeleninovou směsí. Vsadí na českou klasiku a uvaří dršťkovou polévku – a hádejte, kdo s ní asi tak mohl mít problém, komu přišla málo nebo příliš slaná? I Jarda připraví šťouchané brambory, které už byly tento týden dvakrát, připravovali je všichni muži – a tak dámy mohou srovnávat a kritizovat. Dezert v podobě palačinky s ovocem a šlehačkou už bude jen sladkou tečkou za Jardovým pátečním hostitelstvím a celým týdnem. Kolika body ho ocení který ze soupeřů? A kdo to všechno vyhraje?

Nenechte si ujít další společný týden s vaším oblíbeným pořadem Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.