Seriály a filmy

27. července 2015 00:10

Gabriela Gabrielová

Víte co je MEKUL? Prozradíme, že se budete bavit

Město nad soutokem Labe a Vltavy v průběhu léta neusíná ospalou prázdninovou atmosférou, ale naopak ožívá akcemi, které spojuje trochu záhadný název „mekul“, ale znalci už vědí!

MEKUL je zkratka pro Mělnické kulturní léto, které již čtvrtým rokem přináší obyvatelům i návštěvníkům města pestrou paletu kulturních, uměleckých i zážitkových programů.

První část programu Mekul je v tuto chvíli sice už za námi, ale spousta kvalitní zábavy se teprve chystá.

Druhou polovinu prázdnin již tradičně zahájí Bitva mělnických vinařů, při níž se rytíři utkají o srdce čarodějky (1.8.). O týden později (8.8.) bude město patřit především skvělému vínu, gastronomickým specialitám, tradičním řemeslům a dobré zábavě. To vše nabídne Mělnický košt.

Milovníkům hudby se představí Objev roku 2014 skupina Jelen (12.8.), na náměstí zahraje také Švihadlo (26.8.), Rybičky 48 (4.9.) či aktéři Bluesových večerů (bar Díra) a Medvědího muzicírování (bar Němý Medvěd).

Nové mělnické varhany rozezní naši přední varhaníci v kostele sv. Petra a Pavla při nedělních chrámových koncertech (16.8, 6.9.).

Filmové projekce budou pokračovat opět na Aušperku, ale do Mělníka v srpnu zavítá s novými českými filmy i oblíbený kinematograf bratří Čadíků. Film Mekuc promítne Velkou nádheru Paola Sorrentina (10.9.).

Nejmladší generaci bude patřit park u Masarykova kulturního domu (27.7.-7.8.), kde pro ně budou připraveny tvořivé dílny, hry, filmy a divadelní představení. Ostatně na divadlo jsou zváni i dospělí, a to na skvělou pantomimu Angel-y (4.8.).

Zájemcům o výtvarné zážitky a výstavy jsou otevřeny expozice Regionálního muzea Mělník či Galerie Ve Věži.

Mělnické pamětihodnosti budou milovníkům historie blíže představeny při letošních Dnech evropského dědictví, které nesou podtitul „Památky znovuzrozené“ (12.-13.9.).

Kulturní léto pak vyvrcholí v polovině září Mělnickým vinobraním (18.- 20.9.).

Mělnické kulturní léto Vás bude bavit. Srdečně zveme k návštěvě.

Vše o programu naleznete na webu: www.mekul.cz

Podívejte se na zde na video

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.