Seriály a filmy

5. února 2020 11:44

Víte, jak narychlo zorganizovat Křtiny? Dívejte se na Primě

Bezvadná vesnická komedie z roku 1981 s plejádou úžasných hereckých osobností. Miloš Kopecký, Jiřina Jirásková, Libuše Šafránková, Michal Pešek, Vlastimil Brodský... navíc pod taktovkou Zdeňka Podskalského. Co může být víc? V programu si zakroužkujte sobotu 21.35 na Prima.

Hlavní postavou čtvrtečního dobrodružství plného zmatků, omylů a překvapení je technický náměstek kartografického ústavu inženýr Čirůvka (bezvadný Miloš Kopecký). Čirůvka je usedlý padesátník a v podniku platí za odborníka na slovo vzatého.

Podívejte se na upoutávku:

Právem je kandidátem na místo podnikového ředitele, který za pár měsíců odchází do důchodu, jenže jeho neprůbojné povaze chybí potřebná ctižádost. Proti němu stojí jeho firemní sok – ctižádostivec a poživačný playboy Humpl (Vlastimil Brodský), který je houby odborník, ale co mu chybí v nadání, dohání podlézavostí.

Naštěstí má inženýr Čirůvka svého anděla strážného v podobě energické sekretářky Karolíny (Jiřina Jirásková). Ta nemíní čekat, až Humplovi spadne ředitelské místo do klína, a tak vymyslí netradiční plán, jak ho dostat ze hry. Přesvědčí šéfa, aby se pokusil Humplovi přebrat jeho novou mladou sekretářku Martinu (Dagmar Veškrnová Havlová).

Nesmělý náměstek pozve dívku na výlet a doma se vymluví, že jede na křtiny svého podřízeného Ryzce. Teprve po cestě se ovšem dozví, že Ryzec ve skutečnosti žádné křtiny nepořádá, že si je vymyslel jen jako výmluvu, aby se mohl ulít z práce a strávit pár dní se svou dívkou. Situace se komplikuje ještě víc ve chvíli, kdy se notně podezřívavá paní Čirůvková rozhodne ověřit páně manželovu verzi událostí a rozjede se na vesnické křtiny za ním...

Podívejte se do našeho Prima archivu a nechejte se unášet na vlně filmových hitů online a zdarma!

Co jste možná o filmy Křtiny netušili...

  • Vesnice Krhanice, kde se natáčelo, nebyla vybraná náhodou. Nedaleko měl totiž chalupu režisér filmu a spoluautor scénáře Zdeněk Podskalský starší.
  • Všimněte si, že většina postav má „houbová“ jména: Čirůvka, Ryzec, Koloděj, Hlívová, Liška, Klouzek... Kdepak asi pan Podskalský čerpal inspiraci?
  • Asistenta režie si tehdy střihl Zdeněk Troška.
  • Jako kartografický ústav posloužila filmařům administrativní budova v Praze Vršovicích poblíž Edenu, dnes známá pod jménem Palác Kodaňská.

Režie: Zdeněk Podskalský st. Scénář: Jaroslav Dietl, Zdeněk Podskalský st. Kamera: Jaroslav Kučera Hudba: Vítězslav Hádl Hrají: Miloš Kopecký, Blanka Bohdanová, Michal Pešek, Jiřina Jirásková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Vlastimil Brodský, Libuše Šafránková, Kateřina Chárová, Svatopluk Skopal Rok uvedení: 1981


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.