Vítejte V hlavě zločince Kevina Costnera: Příběh správného muže v nesprávném těle

Taková plejáda známých tváří – Kevin Costner, Gary Oldman a Tommy Lee Jones – to se jen tak nevidí! Dobře tu funguje i lehce mysteriózní zápletka a potěší vás určitě i na míru napsaná hudba, rozumná dávka akce, ucházející pointa a děj, co má spád. Kdy? V pátek 7. února ve 21.30 na Primě.

Anarchisticky smýšlející průmyslník Xavier Haimdahl se spojí s hackerem známým pod přezdívkou Holanďan a zadá mu nebývalý úkol: má pro něj vytvořit program typu červí díry, který by jeho majiteli umožnil obejít všechny bezpečnostní systémy chránící nukleární zbraně. Jenže Holanďan zpanikaří a se svým tajemstvím se svěří CIA.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Kontaktuje speciálního agenta Billa Popa (Ryan Reynolds), který mu slíbí, že ho ukryje na bezpečné místo a z agentury získá peníze na jeho služby. Svému slibu dostojí, ovšem než stačí komukoli prozradit, kde Holanďana schoval, je zavražděn Haimdahlovými muži.

Popův nadřízený, Quaker Wells (Gary Oldman), je rozhodnutý najít Holanďana za každou cenu, a tak se rozhodne k poněkud extrémnímu kroku. Kontaktuje doktora Frankse (Tommy Lee Jones), který zabývá výzkumem, pomocí něhož lze – teoreticky – implantovat vzpomínky mrtvého do hlavy živého člověka. Jenže aby byl přenos možný, musí mozek toho, kdo vzpomínky přijímá, obsahovat laicky řečeno prázdné místo. Bohužel jediný exemplář, který tuto podmínku splňuje, je agresivní vězeň a sociopat Jerico Stewart (Kevin Costner). Když se Jerico po operaci probudí, mísí se mu vlastní vzpomínky s těmi Popovými. Podaří se mu utéct a vloupat se do domu agenta, kde drží jeho ženu jako rukojmí. A zatímco CIA se zoufale snaží uprchlého vězně najít a dostat z něj vzpomínky na to, kam Pope Holanďana a peníze pro něj ukryl, hacker v domnění, že ho CIA podrazila, chystá prodej obávaného programu Haimdahlovi.

Podívejte se na filmy zdarma na Iprima.

Možná jste o filmu V hlavě zločince netušili že...

  • Podobná herecká skvadra jako tady ve složení Kevin Costner, Gary Oldman a Tommy Lee Jines si spolu zahrála i ve filmu JFK z roku 1991.
  • Ve scéně, kde je Ryan Reynolds aka Bill Pope operován, neleží na operačním stole on, ale speciální figurína. Filmaře to prý vyšlo levněji než platit herci dva natáčecí dny.
  • Režie snímku se ujal ne příliš známý, ovšem talentovaný izraelský režisér Ariel Vromen, který má na svědomí například životopisné drama/krimi o sériovém vrahovi a milujícím otci rodiny Richardovi Kuklinském, který těla svých obětí zmrazoval (Iceman, 2012). Příští rok půjde do kin nový Vromenův snímek Rambo: New Blood.

V hlavě zločince se ocitneme v pátek ve 21.30 na Primě.

(sci-fi, akční, krimi, thriller)

Velká Británie / USA, 2016

Režie: Ariel Vromen

Scénář: Douglas Cook, David Weisberg

Kamera: Dana Gonzales

Hudba: Keith Power, Brian Tyler

Hrají: Kevin Costner, Gary Oldman, Tommy Lee Jones, Gal Gadot, Ryan Reynolds, Jordi Mollà, Michael Pitt, Antje Traue, Alice Eve, Amaury Nolasco, Scott Adkins, Henry Garrett, Mark Kempner, Colin Salmon, Natalie Burn, Robert Davi, Danny Webb, David Avery, Steven Brand, Tim Woodward, Paul Blackwell, Julian Stone


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.