Seriály a filmy

19. listopadu 2014 14:50

Gabriela Gabrielová

Vlaková loupež a zběsilé honičky aut! Vin Diesel opět za volantem!

Neviděli jste minulý díl? Nevadí! Tuhle super honičku s detektivní zápletkou, ve které nechybějí ostřílení chlapi ani krásné ženy, si užijete i tak. Tady totiž nejde o návaznost, ale o především prachy! Podívejte se na akční krimi Rychle a zběsile 5 v neděli ve 22.10 na Prima MAX

Dom Torretto (Vin Diesel) čeká na svobodu. Šance se naskytne během vězeňského převozu. Auto je přepadeno Brianem O´Connerem (Paul Walker) a Domovou sestrou Miou (sexy Jordana Brewsterová).

Dom je na svobodě a s přáteli začne chystat další hru na spravedlnost, která se odehraje v atraktivních kulisách Rio de Janeira. Má políčeno na lichváře, kterému část peněz spálí přímo v jeho firmě a část se rozhodnou vzít – jenže ona část čítá 100 milionů dolarů. Je proti nim nasazen agent FBI Hobbs (Dwayne Johnson), který si libuje v úspěších – ještě nikdy žádný případ neprojel.

Protože Dom a jeho parta nejsou žádní zabijáci a jejich chováním probleskuje dobré srdce, během nebezpečné střílečky se jim podaří zachránit Hobbsovi život. Ten pochopí Domovo chování a hru na Robina Hooda a rozhodne se mu s vykradením sejfu pomoci. V superrychlé akci použijí obrněné vozidlo, aby odlákali pozornost ostatních policistů. Podaří se jim lichváře potrestat a peníze zabavit bez dalších ztrát na životech?

Věřte, nebo ne, ale tenhle film je jedním z kasovně nejúspěšnějších vůbec. S rozpočtem 125 milionů amerických dolarů vydělal celkem 626 milionů! Také proto tvůrci zvažují další díly i přes skutečnost, že Dieselův sparingpartner Paul Walker již není mezi živými – zemřel při autonehodě 30. listopadu 2013.

Perličky z příprav

Scéna srážky vlaku s náklaďákem byla natočena reálně a bez triků. Došlo při ní k takovému nárazu, že vlak málem vykolejil.

Během produkce bylo zničeno více než 200 aut.

Automobily tažený trezor byl ve skutečnosti autem s nakašírovanými stěnami kolem. Filmaři v něm museli nechat zřídit WC pro řidiče, protože trvalo celých 30 minut, než se z trezoru vysoukal a zase vlezl zpět.

Vin Diesel: záruka kvality

„Honorář 15 milionů dolarů si určitě zaslouží, i když nám začal poněkud fotrovatět,“ rýpl si režisér Justin Lin. Vin Diesel v posledních letech přibral, i když mu to fanoušci zatím odpouštějí. Do kin nadále láká miliony diváků, za což je mu režisér samozřejmě vděčný.

Kariéře dokáže vydatně pomoci i jinak než navštěvováním castingů – Stevenovi Spielbergovi se vetřel do přízně dopisem, ve kterém vylíčil svůj obdiv zejména k filmu Schindlerův seznam. Režisérovi se vyznání líbilo a dal Dieselovi roli ve slavném filmu Zachraňte vojína Ryana.

V soukromí je Vin náruživým pejskařem – miluje svého italského mastifa Romana. S přítelkyní Palomou Jiménez má šestiletou dceru.

Podívejte se na akční thriller s Vinem Dieselem Rychle a zběsile 5 na Prima MAX ve 22.10 na Prima MAX.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.