Vojta Kotek se představí jako sexy génius, kterého jen tak někdo nerozdýchá

Filip Koenig v podání Vojty Kotka od neděle 4. října 20.00 na iPrima.cz v exkluzivní ON-LINE premiéře! Osmidílná seriálová novinka Einstein – Případy nesnesitelného génia s hvězdným obsazením přináší humor okořeněný kriminálními zápletkami a svéráznou postavou Filipa Koeniga – prapravnuka jednoho z nejvýznamnějších vědců všech dob.

Na fyzikální zákony je jednička, s ostatními zákony si hlavu zrovna neláme. Jeho povaha a intelekt mu dohromady připravují zajímavé životní situace, ve kterých by se sám snad ani nikdy raději neocitl.

Sexy, chytrý, ale na zabití

Einstein - případy nesnesitelného génia je nový krimiseriál s notnou dávkou humoru.

Hlavní hrdina je sexy, chytrý, ale dost často na zabití. Filip Koenig je génius a nejmladší profesor, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky na univerzitě. A především je prapravnuk Alberta Einsteina. Filip trpí dědičnou Huntingtonovou chorobou, proto žije svůj život naplno, zbývá mu nanejvýš 7 let života.

Když se pokusí během jedné lékařské prohlídky ukrást z ordinace léky, aby zpomalil zhoršování svého zdravotního stavu, je zatčen a poslán do vězení. Tam se ale připlete k vyšetřování vraždy a pomalu začne rozplétat složitý případ. Policie pochopí, že by jí Filip mohl být se svým geniálním uvažováním ku prospěchu. Dostane tak nabídku od šéfa kriminálky, že se může stát buď konzultantem, nebo si půjde sednout. Filip si vybírá tu první možnost, i když velmi nerad.

Seriál Einstein – Případy nesnesitelného génia se poprvé představí v exkluzivní premiéře ON-LINE na webu iPrima.cz.

Vojtěch Kotek jako Filip Koenig

Hlavní roli ztvárnil Vojta Kotek, který si nesnesitelného génia náležitě užil. „Filipa to vyšetřování a práce s policií hrozně zdržuje od jeho skutečné práce, ale na druhou stranu ho to nesmírně baví. Je to pokrm pro jeho mozek,“ prozrazuje hlavní představitel.

Anička Polívková jako policajtka Lenka Vrabcová

Při vyšetřování zločinů nebude Filip Koenig sám. Parťačkou mu bude Lenka v podání Anny Polívkové. „Díky natáčení jsem se zamilovala do akčních scén, moc mě to baví. Točila jsem několik rvaček, zatýkání a zásahů se zbraní. Dokonce jsem byla poučena, že pokud se jde na zásah, nikdy nesmím mít zbraň v natažených rukou, ale musím mít pokrčené lokty a mít zbraň blíž u těla. Prý bych se jinak při zásahu, když by pachatel čekal za rohem, prozradila,“ líčí své poznatky Anna Polívková.

Eva Josefíková jako forenzní analytička

Vyšetřovací tým by se neobešel bez forenzní analytičky, tedy Evy Josefíkové. „Já jsem ta, co přijde na místo činu ve slušivém bílém skafandru a říká moudra. Moje Soňa je velká kamarádka Lenky a pravděpodobně jsme jediné ženské postavy seriálu, které Filipovi odolávají. A zda to zvládnou až do konce? Dívejte se a uvidíte,“ láká k obrazovkám herečka.

Pavel Zedníček jako šéf kriminálky

Všichni jsou podřízeni šéfovi kriminálky Ivanovi, kterého si zahrál Pavel Zedníček. „Jsem rád, že jsem mohl s touhle partičkou natáčet, protože s mladými je to vždycky skvělá práce. Věřím, že se to divákům bude líbit a nenechají si ujít ani jeden díl.“

Veronika Freimanová jako Kamila Koenigová

Vojtěch Kotek se na obrazovce opět setká s Veronikou Freimanovou coby Filipovou maminkou. „Po někom musí být ten kluk geniální,“ s vtipem poznamenává seriálová Kamila Koenigová. „Hrát s Veronikou je velké potěšení, v roli syna a matky se spolu objevujeme už poněkolikáté. Musím říct, že se s mojí maminkou zná a v něčem mi ji skutečně připomíná. To se pak hraje samo,“ doplňuje Vojta.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.