Seriály a filmy

21. května 2015 13:00

Gabriela Gabrielová

Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2015: Rekordních 48 kategorií

Společnost Atoz Marketing Services dnes na slavnostním galavečeru vyhlásila výsledky patnáctého ročníku marketingového programu Volba spotřebitelů - Nejlepší novinka, který oceňuje inovace na českém trhu rychloobrátkového zboží. O tento titul letos usilovalo 145 nominovaných produktů ve 48 kategorií

Výrobci a distributoři mohli do letošního ročníku programu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka přihlásit své inovace z oblasti rychloobrátkového zboží (s výjimkou tabákových výrobků), které byly na český trh uvedeny v období od září 2013 do konce roku 2014.

V letošním ročníku byly nominované výrobky rozděleny do 48 potravinářských a drogistických kategorií, což je o pět kategorií více než loni. V programu se tak letos nově objevily kategorie, které odpovídají aktuálním spotřebitelským nákupním trendům; nově tak v programu soutěžily např. cidery, koření, ledová káva, rybí speciality nebo např. sladidla. Z průzkumů také vyplývá, že 44 % českých spotřebitelů starších 18 let již zná logo programu.

Výrobky hodnotily 4000 českých spotřebitelů

Slavnostní galavečer 15. ročníku programu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka proběhl nově v pražském Divadle Hybernia a hosty jím provedla herečka Bára Štěpánová. V průběhu večera také organizátor programu, společnost Atoz Marketing Services, tradičně předal šek na 145 000 Kč České Federaci potravinových bank. „Primární snahou České Federace potravinových bank je zabránění tomu, aby nezávadné potraviny, které však již nejsou z různých důvodů vhodné k prodeji, zbytečně končily coby odpad, ale byly distribuovány potřebným; proto stejně jako v předchozích letech i letos věnujeme na činnost této charitativní organizace tisíc korun za každý přihlášený výrobek,“ řekl Lukáš Matějka, projektový manažer programu.

Podkladem pro udělení ocenění se staly výsledky exkluzivního výzkumu agentury Median. Dotazování proběhlo na reprezentativním vzorku čtyř tisíc respondentů a výsledný index byl kalkulován na základě výběru nejlepšího výrobku v kategorii. V rámci průzkumu bylo také zjištěno, ve kterých řetězcích čeští spotřebitelé nakupují nejčastěji a zároveň nejraději. V obou případech se stal suverénním vítězem Kaufland, kde s minimálně pětiprocentním náskokem čeští spotřebitelé nakupují jak nejčastěji, tak hlavně i nejraději.

Nejlepší novinky v rozsáhlé mediální kampani i v obchodech

Slavnostním galavečerem současně startuje i rozsáhlá podpora vítězných novinek. Oceněné společnosti mohou při propagaci vítězných výrobků po dobu jednoho roku užívat logo Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2015, a to jak na jejich obalech, tak v marketingových kampaních.

Další podporu připravuje organizátor ve spolupráci s mediálními partnery programu. Program a jeho vítěze podpoří také marketingová kampaň, která proběhne v televizi, tiskových médiích, na internetu a sociálních sítích, v outdooru na citylightech, billboardech a reklamních obrazovkách v MHD, obchodech i v čekárnách lékařských ordinací.

Velkého zviditelnění se oceněné produkty dočkají také v obchodech, kde budou označeny POS materiály, objeví se na plakátech, v letákových akcích a na druhotných umístěních. Letos tato podpora proběhne už tradičně v Penny Marketu a prodejnách skupiny Coop – Terno a Trefa, i v drogeriích Rossmann. Nově se k nim letos přidají i obchody Albert.

Více podrobností najdete zde: www.volba-spotrebitelu.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.