Vražda architektova syna v poctivé české kriminálce!

Se smělým plánem na zbourání staré cikánské čtvrti se někdo nechce smířit. Do té míry, že je schopen vraždit. Nebo je všechno jinak, než se zdá na první pohled? Podívejte se na českou krimi režiséra Dušana Kleina a scénáristy Drahoslava Makovičky. Radikální řez u nás na Primě v sobotu ve 14:50!

Osmdesátá léta, doba čilé sídlištní výstavby. Na místě, které po desítky let obývala romská komunita, chce architekt Ruml (Ilja Racek) postavit moderní paneláky. Romům se to samozřejmě nelíbí, svůj domov nechtějí za nic na světě opustit, a tak když je nalezeno mrtvé tělo Rumlova syna Tomáše, všechny pomyslné ukazováčky míří do středu romské komunity. Napětí stoupá se zmizením druhého syna.

Vyšetřování se ujímá kriminalista Weiner (Lubomír Paulovič). Seznámí se s mladou romskou dívkou jménem Naha (Monika Žigová), která se vzápětí stane další vrahovou obětí. Weiner rozplétá případ, ve kterém se o první oběti dozvídá fakta, která by málokdo čekal. Tomáš Ruml měl na svědomí vydírání nevlastní matky, krádeže a znásilnění nebohé Nahy. Celý případ nakonec překvapivě dospěje k rozuzlení díky pomoci cikánského barona Tancoše (Marián Labuda). Příběhem s barvitými kulisami romského prostředí proznívá skutečnost, že nic není černobílé...

Zajímavosti

  • Film je natočený podle novely Josefa Klímy, který si střihl i malou roličku. Ano, ten Josef Klíma, kterého proslavila především reportérská činnost v pořadu Na vlastní oči.
  • Exteriéry se natáčely na Kladně, v dělnické domkářské čtvrti.
  • Mistrně natočené jsou zejména scény s dětmi. To, co se říká o největších nepřátelích režisérů (děti a zvířata) u Dušana Kleina zjevně neplatí.
  • Dušan Klein se romskou tematikou rozhodl zabývat i nadále. O tři roky později, v roce 1986, natočil drama Kdo se bojí, utíká s Pavlem Křížem v hlavní roli.

Chybička se vloudí

Na začátku filmu objeví cyklista mrtvolu, na kterou svítí světlem připojeným k dynamu. To je v reálu nemožné, protože dynamo svítí jen za jízdy.

Nenechte si ujít poctivou kriminálku Radikální řez u nás na Primě v sobotu ve 14:50!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.