Seriály a filmy

23. dubna 2018 17:40

Markéta Škorňová

Vražda novináře v přímém přenosu: Novinář byl zastřelen při nepokojích v Nikaragui

Novinář Ángel Gahona byl zastřelen při svém živém vysílání z protivládních protestů ve městě Bluefields ve státě Nikaragua. Několika denní protesty si vyžádaly již více než deset mrtvých a stovku zraněných. Informace přinesl server BBC.

Ostré protesty ve státě Nikaragua ležícím ve Střední Americe vyvolala důchodová reforma. Ta měla přinést snížení důchodů a vyšší příspěvky na sociální pojištění od zaměstnanců i zaměstnavatelů. Kvůli kritice současné vlády nechal místní prezident Daniel Ortega zablokovat signál dvou nezávislých stanic a tím tak nepřímo zavinil, že se protesty rozšířily i do ulic.

With at least 13 people killed in #Nicaragua anti-#Ortega protests are expected to continue, increase and escalate in the coming days. Another Latin-American country faces a major uprising after years of repression and corruption. #SOSNicaragua pic.twitter.com/IzREphMEql

— Anonymous (@YourAnonRiot)23. dubna 2018

Podle zahraničních médií jsou nynější protesty nejkrvavější od roku 2007, kdy se stal prezidentem právě Ortega. Ten již zveřejnil, že vláda kvůli protestům reformu zrušila.

Protesty mají do dnešního dne na svém kontě již více než deset mrtvých a nejméně stovku zraněných. Mezi mrtvými je také novinář Ágel Gahona, kterého střelila kulka přímo do hlavy ve chvíli, kdy živě vysílal reportáž na svém Facebooku z městečka Bluefields. Zatím není jasné, kdo byl střelcem, podle novinářů jsou ale ve městě ozbrojeni pouze policisté a skupiny bojující proti demonstrantům.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.