Vraždy v Midsomeru: Inspektor Barnaby vyšetřuje v Kodani smrt krále výrobců sušenek!

Bez sušenek by Británie nebyla Británií. Bez sladkých „cookies“ se neobejde jediná britská rodina. Proto zákeřná vražda jednoho z největších výrobců Erika Caldera otřese poklidnou midsomerskou vesničkou. Nenechte si ujít poslední letošní epizodu Vražd v Midsomeru a Primě v pátek ve 20:15.

Král výrobců sušenek Eric Calder je otráven svým vlastním produktem. Stane se tak daleko od anglické domoviny během pobytu v Kodani, kam odjíždí uzavřít obchodní transakci. Protože byly sušenky odeslány právě z Midsomeru, dánská vyšetřovatelka požádá o pomoc Barnabyho. Inspektor vezme úkol ze široka. Pátrání začíná u Erikova syna Harryho, který ke smutku svého otce na firmu doslova kašlal. Navíc se nedávno ostře pohádali, protože Harryho žena měla aféru s jeho bratrem Julianem.

Jenže ve chvíli, kdy na Juliana padne podezření, je také zavražděn, navíc absurdním způsobem. Někdo ho utopí ve whisky. Barnaby s Nelsonem odlétají za stopou do Kodaně, odkud kdosi poslal květiny na Erikův pohřeb. Sotva ovšem vyšetřovatelé opustí britskou půdu, v Midsomeru dojde k další vraždě. Souvisí nějak s událostmi v Kodani? A nebude za vším nakonec opět něčí nevěra?

Miláček Británie s kostrbatým jménem

Gwilym Lee. Právě tak se jmenuje představitel Barnabyho oddaného spolupracovníka Charlieho Nelsona. Jednatřicetiletý Brit vystudoval anglickou literaturu a drama a má za sebou slušnou kariéru jak na divadelních prknech, tak na televizní obrazovce. A pozor, milé dámy: je svobodný! Že bude tím nejlepším partnerem, o tom jeho fanynky na ostrově nepochybují. Ze všeho nejradši totiž peče a vaří. Sám sebe charakterizuje jako měkotu. Když se mu v únoru narodila neteř, plakal dojetím. Pokud se ho novináři ptají, jestli v životě něčeho lituje, odpovídá: „Mrzí mě, že nejsem profesionálem v jízdě na skateboardu. Jako dítě jsem to miloval. Teď po třicítce si musím už jen přiznat, že jsem za zenitem.“

Vraždy v Midsomeru zdaleka nekončí!

Je to tak. Producenti seriálu podlehli jistě příjemnému nátlaku nadšených diváků a inspektor Barnaby a jeho tým se na obrazovkách objeví opět v příštím roce. Britští filmaři právě natáčejí další, již sedmnáctou sezonu. Máme se na co těšit!

Nezapomeňte sledovat další epizodu Vražd v Midsomeru na Primě v pátek ve 20:15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.