Seriály a filmy

17. října 2018 12:41

Výbuch na krymské škole: Více než 10 mrtvých, desítky zraněných

Mohutná exploze otřásla průmyslovou školou v krymském městě Kerč. Útok, za který byl podle nejnovějších informací zodpovědný dvaadvacetiletý student, má nejméně 18 obětí a 50 zraněných. Některé z obětí byly údajně zastřeleny, přičemž policie zatím zjišťuje, zda střelců nebylo více.

Podle nejnovějších informací agentury AP uvedla ruská Národní antiteroristická komise, že výbuch ve škole byl způsoben neidentifikovaným po domácku vyrobeným výbušným zařízením a experti prohledávají budovu kvůli dalším možným podobným zařízením. Za výbuch a střelbu má být zodpovědný dvaadvacetiletý student, který měl po útoku spáchat sebevraždu.

Dříve server Russia Today informoval, že k výbuchu uvnitř školní jídelny vedl únik plynu. Řada zraněných, které krymské záchranné složky odvezly do nemocnice, je údajně ve vážném stavu. Do nemocnice dokonce dorazili studenti medicíny, aby v současné situaci asistovali tamním lékařům.

Město Kerč patří mezi nejstarší na Krymu a je domovem asi 147 tisícům lidí. Nachází se na nejvýchodnějším cípu Kerčského poloostrova.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.