Vydejte se v neděli do slunného Egypta s Ženami na cestách!

V pořadí pátý díl netypického cestovatelského magazínu vás zavede do země faraonů a pyramid. Míša se Zlatuší se vydají do Egypta. Dívejte se v neděli 2. února v 18.00 na Primě.

Jakému místu dají cestovatelky jméno Hexnšus? A kterou z nich si prodavači na tržišti spletou se zpěvačkou Shakirou?

Prohlídku jedné z nejlidnatějších zemí Afriky zahájí cestovatelky v městě Hurghada. Přesto, že jsou na úplně jiném kontinentu, v Egyptě překvapivě najdou leccos, co jim připomene Evropu a Českou republiku. Když si například v restauraci objednají šneky, dostanou obalovaný řízek. Ve městě najdou kavárnu pojmenovanou Praha.

Symbolicky se tu potkají hned se dvěma českými prezidenty. V Hurghadě si užijí nejen slunění na pláži, koupání v moři, ale během výletu lodí si vyzkouší i šnorchlování. Podívají se také – patřičně zahalené – do jedné z mešit. Čím Míša mešitu znesvětí? A kterou z cestovatelek si při následné procházce nočním městem obchodníci na tržišti spletou se zpěvačkou Shakirou?

Byla by škoda cestovat do Egypta a nepodívat se do Údolí králů, nejznámějšího pohřebiště egyptských králů a významných hodnostářů. Dámy na cestách navštíví také chrám královny Hatšepsut, který si přejmenují na Hexnšus. Čas si udělají i na chrám boha Amona v Karnaku. Které místo je ohromí svou majestátností?

Další zastávkou, na kterou budou cestovatelky dlouho vzpomínat, je návštěva beduínské vesnice. Míša se Zlatuší si tu zakouří vodní dýmku a ochutnají silný beduínský čaj. Na vlastní kůži se přesvědčí, jak složitě beduíni získávají každou kapku vody. Nakouknou do beduínské kuchyně, navštíví místní manufakturu na výrobu tkaných koberců a odhalí tajemství, proč mají beduíni krásné bílé zuby. I tady na ně čeká připomínka domova. Jeden z beduínů na ně totiž promluví poměrně slušnou češtinou.

Co dalšího v Egyptě Míša se Zlatuší zažijí? Uvidíte už tuto neděli na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.