Výpravná podívaná s hereckými esy: Percy Jackson: Zloděj blesku

Nechte se první den nového roku okouzlit fantasy velkofilmem Percy Jackson: Zloděj blesku. Už ve 20.15 vás ve středu na Primě uchvátí propracované filmové efekty spolu se skvělou Umou Thurmanovou jako Medúzou a Piercem Brosnanem v nezvyklé roli kentaura.

Úspěšný snímek režiséra Chrise Columbuse, jenž se skvěle podepsal i pod dva díly filmového Harryho Pottera, nás uvede do prazvláštní situace v současnosti. Celkem nesmělý teenager Percy Jackson je postavený před hotovou věc. Jeho pravým otcem je Poseidon, mytický bůh moří, a vládce bohů Zeus Percyho viní, že mu ukradl meganičivou magickou hůl. Kluk, který umí akorát tak vydržet dlouho pod vodou, musí zjistit, co se vlastně stalo, naučit se bojovat tváří v tvář nestvůrám a zachránit svět před zničením. Tajemný svět řecké mytologie a přetechnizovaná současnost se tak spojí ve zvláštní magickou realitu plnou záhadných postav a fascinujících divů.

Od tohoto filmu si Hollywood sliboval už v roce 2004, kdy studio 20th Century Fox koupilo práva na knihu s podobným názvem, úspěch, který by znamenal natočení dalších pokračování. Materiálu je dnes už dost, autor literární předlohy Richard Russell Riordan mladší přezdívaný „Rick“ podobných knih napsal hned několik. A dokonce režisér Columbus už při obsazování rolí myslel na to, aby se herci hodili i do případných dalších dílů mytické podívané.

Podívejte se na upoutávku:

Dobře udělal. I když první snímek o Percym stál bezmála sto milionů dolarů, úspěch byl takový, že se investice vrátila téměř jeden a půlkrát. V tomto roce tak uzřel v kinech světlo světa další díl a přípravy třetího pokračování mají vyvrcholit dokončením filmové podoby už za dva roky.

Výpravný velkofilm si žádal herecká esa, ale i nové tváře v podobě mladých hrdinů. Hlavní postavu úspěšně zvládl a v dalších dílech výborně hraje Logan Lerman. Zahrál si před kamerou už v pěti letech a od té doby jeho sláva roste. Svými výkony přesvědčil nejednoho režiséra a my jej v mladší podobě mohli vidět třeba v Patriotovi nebo jako Mela Gibsona juniora v komedii Po čem ženy touží. Náročnou roli Percyho zvládl na jedničku. Uvidíte, jak se ze zakřiknutého kluka mění v mladého odvážného hrdinu a ještě dokáže být v takových chvílích dokonale přirozený.

V dalších rolích se objeví slavná filmová jména – fousatý Pierce Brosnan jako kentaur bude učit Percyho bojovat, zlou Medúzu s chutí ztvární Uma Thurmanová, naštvaného vládce bohů Dia zahraje Sean Bean (nedávno jej na Primě jako krále ve Sněhurce začarovala zlá královna Julia Robertsová), otce Percyho – obávaného vládce moří Poseidona – přidělil režisér Kevinu McKiddovi (známému z titulní role seriálu Cestovatel, který vysílala Prima COOL) a ze širokého kvalitního hereckého obsazení ještě jmenujme Rosariu Dawsonovou, kterou jste mohli vidět jako Gail v netradičním snímku Sin City.

Percy Jackson: Zloděj blesku je skutečná výpravná podívaná, ve které se snoubí dokonalost digitálních triků se skvělými exteriéry a vynikajícími hereckými výkony a jako taková je pro první večer nového roku jako dělaná. Ať i vy v roce 2014 úspěšně zvítězíte nad všemi zlými protivníky!

Na Nový rok si pusťte Primu ve 20.15 a užijte si televizní premiéru snímku Percy Jackson: Zloděj blesku v České republice

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.