Výtečná francouzská detektivka: Rodinné zájmy!

Co se všechno může stát, je-li kapitán pařížské policie obviněn z únosu vlastní manželky? Byl by něčeho takového vůbec schopen? Svoji práci miluje nadevše, rodinu ale také. Podívejte se na francouzskou detektivku Rodinné zájmy v neděli ve 22:15 u nás na Primě!

Stéphane Monnereau (Yvan Attal) je pohlcený prací už dlouhá léta. Post kapitána pařížské policie je prestižní a nedává mu příliš prostoru, který by mohl věnovat rodině. Ráno brzy odchází, večer se vrací pozdě, s malým synkem Théem (Talid Ariss) se sotva míjí. A co teprve s manželkou Valérií (Valentina Cervi). Rozhodne se tedy dát věci do pořádku a jednoho krásného podzimního dne celá rodina odjede autem na dovolenou.

Na místo vytouženého odpočinku ale nedorazí. Auto se málem srazí s divočákem a po incidentu auto ne a ne nastartovat. Na místě nehody není signál, a tak se všichni tři vydají stopem na nejbližší benzínku. Ta se stane posledním místem, na kterém je Valérie spatřena. Zmizí bez jediné stopy. Spustí se kolotoč vyšetřování, ve kterém samozřejmě nikdo nepodezřívá Stéphana. Ovšem jen do chvíle, kdy se přece jen jedna stopa najde... a to Valériina krev v rodinném autě.

Uhrančivý Yvan Attal

  • Je jedním z nejúspěšnějších francouzských herců a režisérů současnosti.
  • Narodil se 4. ledna 1965 v Tel Avivu do francouzsko – alžírské rodiny, vyrostl v Paříži.
  • V roce 1989 obržel Césara za roli v komedii Un monde sans pitié.
  • Zahrál si ve Spielbergově filmu Mnichov.
  • Má 3 děti s anglicko – francouzskou herečkou Charlotte Gainsbourgh (kterou známe například z filmu 21 gramů slavného mexického režiséra Alejandra Gonzálese Iñárittu nebo z mnoha filmů Larse von Triera).
  • Režijně debutoval komedií Má žena je herečka, kde si zahráli hlavní role on i Charlotte. Oba vystupovali pod svými skutečnými jmény.
  • Francouzi ho také znají ve spojitosti s Tomem Cruisem, protože dabuje jeho filmy.

Proč Francouzi milují žánr detektivky

Dobrá filmová nebo knižní detektivka je ve Francii stejně oblíbeným tématem hovoru jako počasí v Anglii. Francouzi točí jednu kriminálku za druhou a díky lásce k žánru je každá z nich sázkou na jistotu. Pobaví vás, donutí přemýšlet, zasmějete se a ještě vám u toho bude naskakovat husí kůže. Už v roce 1970 se v zemi červeného vína a sýrů prodalo 25 milionů detektivních románů, jejichž obliba je od té doby konstantní napříč věkovými i sociálními skupinami. Kriminálku považují za nejčtenější a nejsledovanější žánr všechny věkové kategorie od studentů po důchodce a vítězí mezi lidmi s nejnižším i nejprestižnějším vzděláním. Sociologové se shodují na jediném důvodu: detektivní žánr boří sociokulturní bariéry i mezigenerační rozdíly. Všichni se rádi bojí nehledě na věk nebo sociální postavení.

Dejte si v neděli večer skvělou francouzskou detektivku Rodinné zájmy u nás na Primě ve 22:15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.