Seriály a filmy

12. března 2014 13:55

Markéta Zídková

Výzkum neodolatelnosti přinesl překvapivé výsledky

Na světě jsou věci, kterým se těžko odolává. Láhev vody uprostřed pouště, masáž nohou po celodenní túře nebo třeba jablko poznání. Rakouští výzkumníci zjistili, co nás přitahuje nejvíce!

Známe to všichni. Když člověk něco chce, je na to schopen myslet dlouhé hodiny. A když člověk něco opravdu hodně chce, má pocit, že se bez dané věci už nikdy neobejde. Vědci z vídeňského Mezinárodního institutu pokušení a lákadel uskutečnili odborné šetření, jehož cílem bylo zjistit jediné: Existuje na světě věc, které nejde odolat?

Za tímto účelem sestrojil výzkumný tým tzv. simulátor neodolatelnosti. Unikátní přístroj dokáže přečíst neuronové vlnění, které vzniká v mozku ve chvíli, kdy vidíme předměty, vyvolávající pozitivní emoce. Simulátor neodolatelnosti tak umí přesně rozpoznat, čemu dokážeme odolat a čemu už nikoliv.

Akademické pracovníky překvapilo, jak si vedly tradiční symboly bohatství, luxusu a společenské prestiže. Položky jako auta, drahé kabelky, šperky nebo značkové oblečení se v hodnocení umístily překvapivě nízko. Ani populární obrázky štěňátek, miminek či koťátek nevzbudily předpokládaný úspěch.

Všechny bez výjimky však šokoval obrovský úspěch nové čokolády Milka Oreo, která obsadila první příčku neodolatelnosti. „Tato jemná kombinace sušenky a poctivé čokolády na mě působí dvojnásobně neodolatelně. Skočila bych pro ni i do jámy plné hladových divokých šelem,” prohlásila jedna z účastnic výzkumu.

„Trochu mě mrzí, že Milka Oreo porazila i můj oblíbený dortík Sacher, ale nedá se nic dělat, statistická čísla hovoří jasně,” dodává k tomu vedoucí výzkumného týmu Horst Mnamsch.

Tento článek je samozřejmě smyšlený, ale jestli vás pobavil, můžete zkusit vyhrát balík dvojnásobně neodolatelných tyčinek a čokolád Milka Oreo. Stačí navštívit aplikaci „Jak vzniká Milka Oreo“, zahrát si hopsací hru a vydat se na dobrodružnou cestu unikátní čokolády, lemovanou těmi nejlepšími přísadami. Milka Oreo – dvojnásobně neodolatelná.

//

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.