Watson je Watsonová! Slavná detektivní dvojice, jak ji neznáte.

Překvapivé a kontroverzní. Takové je nové zpracování příběhů inspirovaných jedním z nejslavnějších fikčních detektivů světa – Sherlockem Holmesem. Podívejte se na něj ve středu ve 20.15 na Prima love.

Proč? V nejnovějším zpracování totiž po boku geniálního, ale osobními démony stíhaného detektiva nikoliv doktor Watson – ale doktorka Watsonová! Jak jim jejich spolupráce klape? Podívejte se ve středu sami.

Když televize CBS před 2 lety oznámila, že chystá novou verzi sherlockovských příběhů, v nichž se místo legendárního parťáka - doktora Watsona objeví žena, vzbudilo to, zvlášť mezi skalními fanoušky knih i filmových a televizních adaptací vlnu pobouření. Ať už si režiséři a scénáristé pohrávali s charaktery z příběhů Arthura Conana Doyla jakkoliv, říznout tak ostře do podoby slavné dvojice se dosud nikdo neodvážil.

CBS však v reakci na tyto názory prohlásila, že ač je „Watson žena“, autoři seriálu respektují znaky původních Doylových příběhů, včetně charakterů a sám tvůrce Robert Doherty poznamenal, že tradice aktualizování sherlockovských příběhů není nic nového, ale sahá až do 40. let 20. století. Seriál navíc nalákal slavnými jmény.

Do role Sherlocka byl obsazen Brit Johnny Lee Miller známý například z Trainspottingu, či Temných stínů od Tima Burtona. Watsonovou pak ztvárnila hollywoodská herečka Lucy Liu, kterou proslavil seriál Ally McBealová a filmy Charlieho andílci, či Tarantinův Kill Bill. První díl spatřil světlo světla 23. října 2012. Úvodní série nakonec měla úctyhodných 24 epizod, s tím, že v březnu letošního roku bylo odklepnuto pokračování. Fiasko se nekonalo.

Oč vůbec v novém „Sherlockovi“ jde? Někdejší konzultant Scotland Yardu žije, po problémech s drogami, v New Yorku. Génius se spoustou zálib, které využívá při své detektivní práci dojde k názoru, že zajímavější případy jsou v Americe s rozhodne se zde zůstat. Nicméně je donucen bydlet s „rozumnou společnicí“ – doktorkou Joan Watsonovou. Ta Holmese jednak „hlídá“ a posléze mu i pomáhá ve vyšetřování. Sama se přitom potýká s kostlivcem ve skříni – někdejší úspěšná lékařka, totiž přišla o licenci kvůli úmrtí pacienta.

Jak jim jejich soužití i spolupráce klape? A jak vyřeší komplikovaný případ napadení a únosu ženy? To odhalí první díl seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté ve středu ve 20.15 na Prima love.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.