Seriály a filmy

22. září 2019 10:00

Právě online: Zábava pro celou rodinu. Sněhurka a sedm loupeživých trpaslíků

Zlé královně se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna Sněhurka se však svého výsostného práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Celou hudební pohádku Sněhurka si nyní můžete přehrát online ve Videopůjčovně.

Ano, jde o x-té zpracování pohádky o princezně, trpaslících a otráveném jablku. Ale! Pravdou je, že tahle Sněhurka v podání režiséra Tarsema Singha s Julií Roberts v roli zlé královny je svým způsobem neodolatelná. Spíše než o pohádku jde o velkolepý fantasy příběh, který si s původním námětem pohrává jako obr s trpaslíkem.

Sněhurek už jste nejspíš viděli víc než dost, včetně té slavné disneyovské. Chtělo to zřejmě dost producentské odvahy, aby se takto provařený námět vyplatilo znovu filmovat.

A povedlo se. Film z roku 2012 celosvětově vydělal přes 165 milionů dolarů, tedy dvojnásobek nákladů na výrobu.

Julia Roberts je nepřekonatelná a kombinace ledové krásy, zla a intrikánství v jejím podání by mohla vejít do dějin.

Kousavý humor, cynismus a ironie, kterými královna rozhodně nešetří, jsou pak kořením celého filmu, takže nebohá Sněhurka (hraje ji Lily Jane Collins) se přes všechnu snahu ocitá tak trochu v druhém plánu. Po pravdě řečeno, úplně pohádkově nepůsobí ani trpaslíci. Scenáristé jim totiž přisoudili roli lapků a vyvrhelů žijících v podzámčí. Roztomilé žvatlání a pohádkovou rozpustilost tedy od nich rozhodně nečekejte.

Přesto příběh neztrácí nic ze své poetičnosti. Stará se o ni skvělá výprava, bezchybný princ (hraje ho Armie Hammer) a notná dávka překvapení, která i z předem známého děje dokáže vykřesat vtipné a napínavé zápletky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.