Zabijákův osobní strážce tentokrát ovšem nikoli s Costnerem či Houston

Drsňácká komedie, ne nepodobná kouskům typu Smrtonosná zbraň, napěchovaná slušnou akcí, kupou hlášek a nepopiratelnou chemií mezi hlavními hrdiny, pány Samuelem Jacksonem a Ryanem Reynoldsem. Zkrátka klasická akční buddy komedie, která neurazí. V pátek 24. ledna ve 21.55 na Primě.

Špičkový bodyguard Michael Bryce (Ryan Reynolds), nejlepší bezpečnostní agent ve svém oboru, dostane speciální úkol – musí se postarat o úhlavního nepřítele, a ještě se kvůli tomu musí spojit s bývalou ženou, agentkou Interpolu, se kterou se nerozešel právě v dobrém.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Jeden z nejznámějších zločinců světa, Darius Kincaid (Samuel L. Jackson), je klíčovým svědkem v důležitém případě a Amelia Roussel dostala za úkol ho bez újmy dopravit na soudní stání v Haagu. Jenže na hlavu tohoto klíčového svědka je vypsaná tak vysoká odměna, že láká i některé přeběhlíky v řadách policie. A tak vzápětí poté, co konvoj se zločincem vyrazí z vězení, ocitne se pod palbou útočníků. Celá eskortní jednotka je povražděna, kromě Amelie a Kincaida, kterým jediným se podaří uprchnout. Amelii je jasné, že se na pomoc policie nemůže spolehnout, protože v jejich řadách se skrývá zrádce, který informaci o převozu Kincaida prozradil nepříteli. Kontaktuje proto svého bývalého manžela. Neúprosný tělesný strážce a obávaný zabiják – dvojice, která si dlouhé roky šla po krku, se na dlouhých 24 hodin ocitá pospolu, odkázaná na pomoc toho druhého. Na nebezpečné cestě z Londýna do Haagu na ně všude číhají agenti obávaného východoevropského diktátora Dukhoviche (Gary Oldman) a vše ještě komplikuje bývalá Kincaidova žena (Salma Hayek). Honičky, divoké přestřelky na souši i na moři, surové bitky muže proti muži… A jak se Michael s Kincaidem dostávají na své cestě dál, nervózní Dukhovich se začíná bát, že se korunnímu svědkovi skutečně podaří k soudu dorazit. Přikazuje proto svým lidem spustit plán B...

Věděli jste o filmu Zabijákův osobní strážce, že…

  • Kinoplakát, na kterém nese Michael Bryce (Ryan Reynolds) v náručí Daria Kincaida (Samuel L. Jackson) paroduje obdobný plakát z filmu Osobní strážce z roku 1992, kde má Frank Farmer (Kevin Costner) v náručí zpěvačku Rachel Marron (Whitney Houston).
  • Téměř všichni představitelé hlavních postav si ve své herecké kariéře zahráli komiksové postavy. Ryan Reynolds aka Michaela Bryce ve filmu Green Lantern a Deadpool, Elodie Yung aka Amelia Roussel v sérii Daredevil, Samuel Jackson aka Darius Kincaid v Marvelovské sérii Avengers, Grant aka Seifert ve filmu Logan a Gary Oldman aka Dukhovich v trilogii o Temném rytíři.
  • Všimněte si, že když v Amsterdamu Bryce pronásleduje Kincaida, je v pozadí vidět postava chlapíka oblečeného stejně jako Logan ze série X-men.

Zkraťte si čekání na film v televizi a přehrajte si některý z pestré nabídky online archivu:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.