Zabijákův osobní strážce tentokrát ovšem nikoli s Costnerem či Houston

Drsňácká komedie, ne nepodobná kouskům typu Smrtonosná zbraň, napěchovaná slušnou akcí, kupou hlášek a nepopiratelnou chemií mezi hlavními hrdiny, pány Samuelem Jacksonem a Ryanem Reynoldsem. Zkrátka klasická akční buddy komedie, která neurazí. V pátek 24. ledna ve 21.55 na Primě.

Špičkový bodyguard Michael Bryce (Ryan Reynolds), nejlepší bezpečnostní agent ve svém oboru, dostane speciální úkol – musí se postarat o úhlavního nepřítele, a ještě se kvůli tomu musí spojit s bývalou ženou, agentkou Interpolu, se kterou se nerozešel právě v dobrém.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Jeden z nejznámějších zločinců světa, Darius Kincaid (Samuel L. Jackson), je klíčovým svědkem v důležitém případě a Amelia Roussel dostala za úkol ho bez újmy dopravit na soudní stání v Haagu. Jenže na hlavu tohoto klíčového svědka je vypsaná tak vysoká odměna, že láká i některé přeběhlíky v řadách policie. A tak vzápětí poté, co konvoj se zločincem vyrazí z vězení, ocitne se pod palbou útočníků. Celá eskortní jednotka je povražděna, kromě Amelie a Kincaida, kterým jediným se podaří uprchnout. Amelii je jasné, že se na pomoc policie nemůže spolehnout, protože v jejich řadách se skrývá zrádce, který informaci o převozu Kincaida prozradil nepříteli. Kontaktuje proto svého bývalého manžela. Neúprosný tělesný strážce a obávaný zabiják – dvojice, která si dlouhé roky šla po krku, se na dlouhých 24 hodin ocitá pospolu, odkázaná na pomoc toho druhého. Na nebezpečné cestě z Londýna do Haagu na ně všude číhají agenti obávaného východoevropského diktátora Dukhoviche (Gary Oldman) a vše ještě komplikuje bývalá Kincaidova žena (Salma Hayek). Honičky, divoké přestřelky na souši i na moři, surové bitky muže proti muži… A jak se Michael s Kincaidem dostávají na své cestě dál, nervózní Dukhovich se začíná bát, že se korunnímu svědkovi skutečně podaří k soudu dorazit. Přikazuje proto svým lidem spustit plán B...

Věděli jste o filmu Zabijákův osobní strážce, že…

  • Kinoplakát, na kterém nese Michael Bryce (Ryan Reynolds) v náručí Daria Kincaida (Samuel L. Jackson) paroduje obdobný plakát z filmu Osobní strážce z roku 1992, kde má Frank Farmer (Kevin Costner) v náručí zpěvačku Rachel Marron (Whitney Houston).
  • Téměř všichni představitelé hlavních postav si ve své herecké kariéře zahráli komiksové postavy. Ryan Reynolds aka Michaela Bryce ve filmu Green Lantern a Deadpool, Elodie Yung aka Amelia Roussel v sérii Daredevil, Samuel Jackson aka Darius Kincaid v Marvelovské sérii Avengers, Grant aka Seifert ve filmu Logan a Gary Oldman aka Dukhovich v trilogii o Temném rytíři.
  • Všimněte si, že když v Amsterdamu Bryce pronásleduje Kincaida, je v pozadí vidět postava chlapíka oblečeného stejně jako Logan ze série X-men.

Zkraťte si čekání na film v televizi a přehrajte si některý z pestré nabídky online archivu:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.