Začátky tvůrkyně úspěšných Chirurgů? Zlatá malina za Křižovatky s Britney Spears

Producentka, scenáristka a tvůrkyně Chirurgů má na kontě jak úspěšný lékařský seriál, tak i několik dalších vydařených počinů a fanouškům servíruje příhody oblíbených hrdinů v bílých pláštích už 10 let. Její začátky však byly o dost těžší...

Další díl seriálu Chirurgové uvidíte v neděli od 22.50 na Prima love.

Co se nepovedlo?

Ač nyní pětačtyřicetiletá rodačka z Chicaga patří mezi úspěšné osobnosti americké televize, měla i horší časy. V počátcích se třeba Shonda místo nástupu zářné kariéry protloukala jako administrativní pracovnice či konzultantka, protože scenáristy bylo prostě přecpáno. Hořké pilulky pak polykala i během aktivního psaní.

V roce 2001 například získala cenu, po které nikdo netouží. Za snímek Crossroads jí přiletěla anticena Zlatá malina pro nejhorší scénář – nicméně navzdory zdrcujícím kritikám snímek stejně nakonec utržil 60 mega. Úspěchu prvního dílu nedosáhl o tři roky později ani Deník princezny 2, ovšem téhle práce si Shonda prý velice cení kvůli spolupráci s brilantní Julií Andrews.

foto: The Hollywood reporter

Pak přišel rok 2005 a s ním i Chirurgové. V roce 2007 jí vynesli Zlatý glóbus a několik nominací na toto prestižní ocenění. Příběhy mladých lékařů se staly seriálovou bombou. A nejen to. Chirurgové mají navíc vydařený spin off Private Practice. Ostatně Shonda je prý velkou fanynkou lékařských seriálů, takže příprava byla patrně důkladná a v tématu plave jak ryba ve vodě.

Co miluje při psaní?

Většina příběhů, které podstupují hlavní seriálové postavy, vznikají za zvuku hudby. Shonda totiž miluje psaní se sluchátky na uších, byť neprozradila, co poslouchá u psaní obzvlášť srdceryvných scén. A další inspirace? Chirurgové jsou podle Rhimes ovlivněni dalším kultovním seriálem, byť z naprosto jiného žánru – legendární Buffy, přemožitelkou upírů režiséra Josse Whedona.

Co ji zasáhlo?

Vedle psaní a dalších televizních radostí se Shonda věnuje i početné rodině. Vychovává totiž tři děvčata – zatímco první dvě dcerky v roce 2002 a 2012 adoptovala, třetí před dvěma lety porodila náhradní matka. K první adopci v roce 2002, kterou dlouho odkládala, ji údajně „dohnal“ útok na Světové obchodní centrum. Původně se ještě chtěla nějakou dobu věnovat především práci, po tragédii však prý přehodnotila priority.

Další díl seriálu Chirurgové v neděli od 22.50 na Prima love!

Sdílejte článek