Seriály a filmy

24. srpna 2021 20:00

Aneta Gretzová

Záchranáři z hor: Dobrodružný seriál z prostředí rakouských Alp a ze života odvážných horalů

Dobrodružný rodinný seriál Záchranáři z hor se odehrává v překrásném, ale nebezpečném prostředí rakouských Alp. Jeho hrdinové jsou odvážní a neohrožení. Obětavě zachraňují životy všech, kteří se ocitnou v nesnázích. I když doma mají svých starostí víc než dost.

Dobrodružně založený zkušený horal Andreas Marthaler (Martin Gruber) si chce otevřít horolezeckou školu v Americe. Ale než odjede, nemůže si nechat ujít svatbu svého nejlepšího kamaráda z dětství Stefana, který je velitelem místní horské záchranné služby. Den po svatbě si ještě společně vyrazí na túru, ale kvůli nepředvídatelným a nečekaným okolnostem dochází k tragédii. Andreas se snaží postarat o čerstvě ovdovělou Emilii (Stefanie von Poserová) a její dvě děti, tak jak to Stefanovi před jeho smrtí slíbil. Jenže to není tak jednoduché. Tragédie se podepisuje dokonce i na Andreasově osobním životě. A další nečekané potíže i velké výzvy se ještě přidávají, když se Andreas stává novým velitelem záchranářů z hor.

Premiérové díly seriálu Záchranáři z hor sledujte od 5. září, každý den v 18:00 na Prima LOVE

4 největší zajímavosti o seriálu Záchranáři z hor:

  1. Veleúspěšný německý dobrodružný rodinný seriál Záchranáři z hor měl premiéru v roce 2009. Od té doby postupně vzniklo 12 sérií a celkem 75 epizod. Seriál se odehrává v překrásném idylickém prostředí rakouských Alp v půvabném městečku Ramsau am Dachstein.
  2. Každá epizoda zachycuje dramatickou záchrannou misi, přibližuje osudy těch, kteří se dostali do životu nebezpečných situací (často svou vlastní vinou), a nevyhýbá se ani soukromým problémům a napínavým osudům členů záchranného týmu. Epizody prvních tří sérií mají délku 45 minut. Od čtvrté série se délka epizod prodloužila na 90 minut, takže odpovídá celovečernímu filmu.
  3. Záchranáři z hor se setkali s jiným slavným a veleúspěšným německým seriálem Doktor z hor. Speciální epizoda se vysílala mezi třetí a čtvrtou sérií Záchranářů z hor. Seriál Záchranáři z hor je považován za nástupce předchozího úspěšného seriálu Létající doktoři.
  4. Natáčelo se přímo v prostředí rakouských Alp: v horském městě Ramsau am Dachstein, v údolí Enže ve Štýrsku, na horském masivu Dachstein, na hradě Pichlarn, který je dnes přestavěn na hotel, a částečně také v Horním Rakousku, okolí Salzburku a v údolí Kaunertal v Tyrolsku.

Postavy a herci seriálu Záchranáři z hor

Herci:

Martin Gruber Německý herec se narodil 6. května 1970 v Mnichově. Zahrál si v seriálech Záchranáři z hor, Loď snů, Vraždy na severu nebo SOKO Vídeň. Než se stal hercem, studoval hotelový management.

Stefanie von Poserová Německá herečka se narodila 14. května 1979 v Mnichově. Zahrála si v seriálech Záchranáři z hor, Poldové z Rosenheimu nebo Vraždy v Kitzbühelu. Vystudovala konzervatoř v Hamburku. Kromě rodné němčiny mluví také anglicky, francouzsky a španělsky.

Martin Klempnow Německý herec, komik a moderátor se narodil 28. října 1973 v Kolíně nad Rýnem. Během dospívání se profesionálně věnoval závodní cyklistice. Než se začal věnovat herectví, studoval práva.

Markus Brandl Německý herec se narodil 18. září 1975 v městě Rosenheim. Zahrál si v seriálech Záchranáři z hor, Vraždy u jezera, Místo činu, SOKO Vídeň. Když vyrůstal, pomáhal v italské restauraci, kterou vlastnil jeho nevlastní otec. Vystudoval herectví a kariéru začínal na divadle. Jeho manželkou je herečka Nathalie Schottová, se kterou má dvě děti.

Robert Lohr Německý herec se narodil 5. dubna 1967 v městě Landsberg am Lech. Zahrál si v seriálech Záchranáři z hor, Svědectví vraždy, Policie Hamburk, Kobra 11 nebo Poslední polda. Vystudoval vyšší odbornou školu hudby a divadla v Hamburku.

Luise Bährová Německá herečka se narodila 23. června 1979 ve Frankfurtu nad Mohanem. Zahrála si v seriálech Záchranáři z hor, Kriminálka Stuttgart, Poslední polda, Loď snů nebo Údolí Divokých růží. Vystudovala herectví. Jejím partnerem je Bernhard Jasper, se kterým má dceru.

Mirko Lang Německý herec se narodil 5. října 1978 v Brémách. Zahrál si v seriálech Záchranáři z hor, Vraždy na severu, Zvláštní jednotka, Lipsko nebo Policie Hamburk. Vystudoval herectví. Jeho bývalou partnerkou je herečka Inez Bjørg Davidová, se kterou má dvě děti.

Sebastian Ströbel Německý herec se narodil 2. února 1977 v městě Karlsruhe. Zahrál si v seriálech Záchranáři z hor, Kobra 11, Policie Hamburk, Případ pro dva, Tlusťoch nebo Vteřiny před vraždou. Vystudoval uměleckou akademii Mozarteum v Salcburku. Je ženatý a má čtyři děti.

Postavy:

Andreas Marthaler (Martin Gruber) Zkušený horal, který se věnuje horolezectví v extrémních podmínkách, se stává velitelem záchranné služby, když tragicky zahyne jeho nejlepší kamarád z dětství. Zároveň se snaží postarat o kamarádovu ovdovělou manželku Emilii, což se vůbec nelíbí jeho vlastní přítelkyni.

Emilie Hoferová (Stefanie von Poserová) Ovdovělá manželka velitele horské záchranné služby zůstala sama na dvě děti. Musí se vyrovnat s vysokou půjčkou, na jejíž splácení nemá peníze. Andreasova snaha pomoct ji zpočátku obtěžuje.

Toni Stössel (Stefan Zinner, od druhé série Martin Klempnow) Majitel obchodu se sportovním vybavením, který stojí hned vedle základny horské záchranné služby. Má dobrou povahu a je vynikající záchranář, ale nesnáší lety helikoptérou.

Tobias Herbrechter (Markus Brandl) Dlouholetý člen horské záchranné služby má za sebou krátkodobé zkušenosti jako její velitel. Je odvážný, ale má výbušnou povahu. Je schopný záchranář, ale ne tak šikovný jako Andreas. Zpočátku to mezi nimi trochu dře. Pak se rychle stávají blízkými přáteli.

Michael „Michi“ Dörfler (Robert Lohr) Upřímný pilot helikoptéry horské záchranné služby má suchý smysl pro humor a dokáže zachovat klid i v těch nejvypjatějších situacích. Uvědomuje si, že odvaha a ochota tváří v tvář nebezpečí mají své meze a že občas je třeba to připomenout ostatním.

Markus Kofler (Sebastian Ströbel od šesté série) Nový velitel záchranné služby, který střídá Andrease, je zkušeným horalem. Jen tak něco ho nerozhází. Lákají ho riskantní kousky a tvrdí, že není zrovna dobrý týmový hráč. Považuje se za trochu staromódního. Rychle se spřátelí s Emilií.

Katharina Strasserová (Luise Bährová od šesté série) Tobiasova nevlastní sestra je paramedik u horské služby. Zároveň pracuje jako fyzioterapeutka v hotelu, který vlastní její otec. Je energická a oddaná tomu, co dělá. Její nejlepší kamarádkou je Emilie. Zpočátku si příliš nerozumí s novým velitelem záchranářů Markusem.

Benjamin „Ben“ Marasek (Mirko Lang od sedmé série) Nový majitel obchodu se sportovními potřebami se stává také novým členem horské služby, když se proti své vůli připlete k jedné ze záchranných misí. Nemá žádné předsudky, vyzná se v technologiích a své soukromé záležitosti si raději nechává pro sebe.

Sdílejte článek
Štítky seriál Prima Love

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.