Závěrečná Julie Lescautová: lékařský thriller se smrtící injekcí!

Poslední díl slavného seriálu spěje po 22 letech k závěru. Tvůrci ale poslední dech rozhodně nepopadají – detektivní zápletku okořenili medicínskou záhadou. Může vysoká dávka vitamínu způsobit smrt? Jak kterého a jak komu! Sledujte epizodu nazvanou Matka a dcery u nás na Primě v pátek ve 20:15!

Ne že by dnešní díl začínal nevinně: během policejní akce je Juliin kolega Roland svědkem pádu ze schodů občanské aktivistky Catherine. Ta sice umírá, ale rozhodně ne tak, že by na její smrti mělo vinu cokoli spojeného s medicínou – naopak. Je to právě Roland, který se ocitá v situaci obviněného. Naštěstí ne na dlouho. Během pitvy vyjde najevo, že Catherinin život visel na vlásku od operace, během které jí byla do hrudníku vpravena umělá srdeční chlopeň. Někdo věděl, že bude stačit vysoká dávka vitamínu K, který dokáže rozhodit srážlivost krve způsobem vedoucím až ke smrti.

Roland je zproštěn viny a komisařka Lescautová začíná pátrat po vrahovi. Opět se do případu nemile míchá osobní život. Její dcera Babou pracovala se zavražděnou ve stejné organizaci. A Julie si s Babou poslední dobou příliš nerozumí...

Kdo jsou šarmantní muži v Juliině týmu?

Roland, fešák s krkolomným jménem Jean-Charles Chagachbanian, je něco jako náš Ondřej Vetchý. Ať se bulvární novináři snaží sebevíc, sehnat o něm nějakou tu pikantérii je nadlidský výkon. A tak se čas od času vyrojí drb, který velmi rychle opět zapadne – třeba že je v civilním životě zapřený homosexuál. Dodejme alespoň, že letos oslavil 42. narozeniny a ke spokojenému životu mu stačí role seriálových hvězd – jiná herecká oblast ho dosud nezlákala.

Jeho sparingpartnera Gillese představuje modrooký hezoun s pronikavým pohledem Guillaume Gabriel. V Julii Lescautové hraje od roku 2008 a na dvaatřicet let má za sebou pestrou kariéru: hraje v reklamách, filmech, ale velmi dobře ho živí také modeling.

Všechno jednou končí

Seriál Julie Lescautová se dnešním dílem uzavírá. Po dvaadvacet let jsme mohli sledovat vyšetřování desítek vražd schopnou rusovlasou Francouzkou. Nezbývá než poděkovat vám, našim divákům. Bez přízně a široké fanouškovské podpory by tolik dílů světlo světa nikdy nespatřilo. DĚKUJEME!

Dívejte se v pátek na Primě od 20:15 na poslední díl seriálu Julie Lescautová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.