Seriály a filmy

17. ledna 2014 10:13

Markéta Zídková

Zazářil v Pulp Fiction. Teď bude Samuel L. Jackson bojovat jako Vyjednavač

Nečekaná zrada dostane slavného Samuela L. Jacksona na hranici života a smrti. Nahlédněte do těžkého údělu policejního vyjednavače, který se odmítá jen tak vzdát kvůli podrazu a proradnosti kolegů. Akční thriller inspirovaný událostí z přelomu 80. a 90. let sledujte v neděli ve 23.15 na Primě.

Policejní vyjednavač potřebuje mít pevné nervy a talent psychologického vhledu do duší zločinců i obětí.

Když ale právě takové eso, jako je Danny Roman, chce kdosi označit za zločince, vymyká se to zdravému rozumu. Přesto se Danny ocitne na druhém břehu věčného boje dobra a zla – mezi vyvrheli.

Dannymu je přičítána vražda jeho kamaráda a ještě zpronevěra policejního fondu. Oddaný policista se ale jen tak nevzdá a začne nerovný boj s mocnou a často prohnilou policejní mašinerií o očištění svého jména.

Akční thriller inspirovaný událostí z přelomu 80. a 90. let staví na těžko odhadnutelném vývoji situace a skvělých hereckých výkonech.

Těžký úděl Dannyho Romana skvěle ztvární herecká hvězda Samuel L. Jackson. Vzpomínáte na jeho neomaleného tvrďáka v Pulp Fiction: Historky z podsvětí? To pochopitelně je jen jedna z více než stovky rolí tohoto přeslavného Afroameričana, který se na podzim 2011 vyhoupl na chvíli na přední místo herce s nejvyšším hrubým příjmem všech dob.

Do každé role jde vždy naplno. O tom se přesvědčíte i ve Vyjednavači. Ukáže vám obě tváře proradně podvedeného muže.

Jedna je ta pracovní, citlivá, kdy klidným hlasem celý zpocený vede policejní vyjednávání ke šťastnému konci.

Druhá vás ohromí až bestiálním vztekem. Jde o život, všechny servítky tedy musí stranou. Oči tedy zalívá šílenství, napínají se i ty nejdrobnější svaly a tvář zkamení v hrozivé grimase nekompromisního muže.

Podívejte se na ukázku:

Jediného přítele, na kterého se může Roman spolehnout, je další vyjednavač – Chris Sabian, kterého hraje Kevin Spacey. V dětství byl prý tento herec nezvladatelně divoký, což mu dnes nechce pro jeho slušné a poměrně uhlazené vystupování nikdo věřit. Nejspíš dokázal svou energii vtělit do herecké práce, kterou si vysloužil dva Oscary a několik nominací i na další ceny. Zazářil například v thrilleru Sedm, nebo v Americké kráse. Herectví mu ale nestačilo, a tak začal psát scénáře, zabrousil do práce producenta a stal se režisérem věhlasného londýnského divadla Old Vic.

Energičnost a sytost jeho projevu budete moci ocenit i ve Vyjednavači. Je tvrdý, nesmlouvavý, zvládá stres a pod slupkou loajálního policisty dokáže ukrýt smysl pro spravedlnost a pomoci v pravý čas.

Zajímavou osobou je i černošský režisér snímku Felix Gary Gray. Thriller dokáže skvěle načasovat nejen základním režijním vedením, ale také dobře vedeným střihem. Jak jinak, když se ke klasickým filmům dostal přes režírování hudebních klipů. Můžete se tedy v neděli na Primě od 23.15 těšit na akční podívanou, která vám nedá vydechnout. Nejde jen o akci, ale také o propracované scény, které si pohrávají s napětím, založeném na proměnlivé psychologii postav.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.