Zbrusu nové Vraždy v Midsomeru: Komisař Barnaby pátrá ve strašidelném domě!

Úvodní díl proslulého seriálu slibuje zážitek, kterému se říká napínavá duchařina. Šéfinspektora Barnabyho a jeho nového kolegu seržanta Charlieho Nelsona čeká pátračka v domě, který je pronásledovaný temnými silami. Nezapomeňte si naladit epizodu Duch panského domu u nás na Primě dnes ve 20:15!

Na samém počátku je starobylý meč. Ovšem namísto důstojného místa ve vitríně nebo nad krbem je nalezen přímo v těle muže jménem Conor Bridgeman. Bodná rána je samozřejmě smrtelná a místo vraždy nadmíru záhadné. Došlo k ní uprostřed honu na strašidlo v duchy pronásledovaném domě. Sympatický detektiv John Barnaby nebere případ na lehkou váhu. Brzy zjistí, že lov na strašidlo byl jen záminkou, aby si ženatý Conor mohl dopřát tajných radovánek s milenkou.

Zanedlouho se ukáže, že Conor měl ve vesnici několik nepřátel. Třeba majitele strašidelného domu, který mu nechtěl dům prodat. Nebo místního historika, kterému svedl dceru. Když se ve vesnici objeví letáky s varovným textem, který nemá daleko k vydírání, dojde k další vraždě. Co a koho mají oba případy společné? Řádí ve vesnici vrah, nebo jde o obávanou pomstu ze záhrobí?

Jeden z nejúspěšnějších britských seriálů? Stoprocentně!

Čísla hovoří za vše. Každou epizodu vidí kolem 6 milionů diváků. A to jen ve Velké Británii. Seriál je obrovsky úspěšný i v zahraničí. Co na něm máme tak rádi? Vymyšlené anglické hrabství Midsomer má neopakovatelné kouzlo.

Cihlové venkovské domky, čisťounké ulice, pěstěné zahrady se spoustou květin. Rustikální a tajemně působící interiéry, nenápadní, jakoby do sebe uzavření obyvatelé, jejichž na první dojem obyčejné vzezření skrývá nejedno tajemství. Prostředí pro vraždy jako dělané.

Kozel zahradníkem? Doslova!

Pokud někdo z diváků přeskočil pár řad seriálu, jistě bude překvapen. Oblíbený John Nettles nehraje hlavní roli od roku 2011. Nahradil ho Neil Dudgeon, který se v seriálu mihl ve čtvrté sérii. Zahrál si zahradníka Daniela Bolta. Fanoušci se snažili vykoumat, zda nešlo o promyšlenou a plánovanou akci producentů.

Co má zahradník společného s komisařem? Dlužno podotknout, že se divili především diváci v zámoří. Britové jsou na podobné šprýmy zvyklí. Ostatně o žádnou legrácku nejde. Dudgeonova role zahradníka byla epizodní rolí v roce 2001, uplynulo od ní 9 let. Nikdo lepší se na roli vrchního komisaře nenašel.

Sledujete epizodu nazvanou Duch panského domu na Primě dnes ve 20:15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.