Země se bude pořádně zlobit v katastrofickém filmu Ohnivý armagedon

Ohnivý armagedon vám v sobotu ve 20.15 přinese napínavé drama o nečekaném vzedmutí vulkanické činnosti naší matičky Země. Nezapomeňte tedy naladit Prima family.

Nečekaná detonace ropné plošiny by byla pohromou sama o sobě, exploze však spouští řetězovou reakci na podzemním vulkanickém švu a hrozí pohlcením celého pozemského povrchu do nitra planety. Nebude-li zastavena několika odvážnými experty, pozemšťanům nepomůže sebelepší technologie. Další snímek z katastroficky laděných sobotních večerů na Prima Family právě začíná!

Do čelních rolí zachránců světa se postaví tváře Michaela Vartana a Terryho O'Quinna. O režii se pak postaral Paul Shapiro. Obličej rodilého Francouze Michaela Vartana, pokrevně mimochodem napůl Arménce a napůl Maďara, můžete znát ze seriálu Alias, ale také z filmů Expres foto nebo Příšerná tchýně. Předloni se rovněž mihl i akčním velkofilmu Colombiana. Naopak fazóna Terryho O'Quinna bude dobře známá divákům mystery seriálu Ztracení, kde ztvárnil enigmatickou postavu Johna Locka.

Málokdo si totiž uvědomuje, že lidstvo (společně s celou faunou a florou) sedí doslova na soudku s prachem. Jen pár desítek kilometrů pod námi až do samého středu zemského jádra je nitro planety žhavé jako povrch slunce. Na projevy prokukujícího magmatu jsme si zvykly z občasných zemětřesení či burácení italské sopky Etna. Po většinu času jsme se však naučili je ignorovat jako cosi krajně vzdáleného.

Přitom teprve nedávno nás vulkanická exploze ohrozila zrovna tak jako v Ohnivém armagedonu. Nemluvíme o sopce Krakatoa, jejíž detonace na přelomu 19. a 20. století inspirovala i Karla Čapka, nýbrž o události z rané lidské historie, která byla doslova koncem světa. Jednalo se o tzv. Tobskou katastrofu. Indonéský supervulkám detonoval v době někdy před 69 a 77 tisíc lety a vyvolal "nukleární zimu" trvající 6 až 10 let. Globální katastrofa zastínila nebe, způsobila přerušení potravních řetězců i pokles teploty čitelný dalších tisíc let. Podle genetických analýz Tobská katastrofa zredukovala tehdejší celou lidskou populaci na pouhých 10 tisíc obyvatel – sotva polovinu kapacity Sazka Arény.

A mocné síly naší planety, které ji způsobily, jsou stále ukryté doslova pod našima nohama.

Naštěstí se jimi zatím můžeme opájet pouze ve filmech. Vychutnejte si na Prima Family magmatický trhák Ohnivý armagedon již v sobotu ve 20.15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.