Země ztracených: Nikdy nemůžete tušit, kam vás zanese stroj času!

Cestování v časoprostoru je tak lákavé, ale zároveň tak nebezpečné. Vždy jde totiž o jeden zásadní problém. Dokážou se hlavní hrdinové dostat z podivného paralelního vesmíru zpátky domů? Uvidíte v sobotu ve 22:00 na Primě

Stejný problém řeší i profesor Dr. Rick Marshall (Will Ferrell), který se spolu se svojí asistentkou Holly (Anna Friel) a pomocníkem Willem (Danny McBride) cestoval ve stroji času a ocitl se ve zvláštním alternativním světě. Nejde o čirou minulost. Běhají tu sice tyranosauři a jiná prehistorická zvířata.

Najdou tu i primáta jménem Cha-Ka, se kterým se spřátelí. Zároveň to ale vypadá, jako by planeta Země prošla velkou katastrofou, která zničila celý dosavadní svět a zasypala ho pískem. Ke všemu tu ještě žijí prapodivní lidští ještěři s obrovskýma očima a zobákovými klepety. Tohle není vůbec klidné místo!

A tak jsme svědky toho, jak se naše trojice pokouší pomoci opičímu muži Cha-Kovi, přitom prchá před věčně hladovými tyranosaury, bojuje s humanoidními ještěry a k tomu se nutně musí dostat zpátky ke svému stroji času. Je to sice adrenalin, ale všichni chtějí domů.

Co vás pobaví:

  • Výborné triky a masky. Dokonale udělaní dinosauři, tyranosauři a další ještěři. Tomu také odpovídal rozpočet filmu. Tvůrci utratili skoro 100 milionů dolarů, ale vrátila se jim jen necelá půlka.
  • Dva komici na jednom písečku se úžasně doplňují. Praštěnému vědci Ricku Marshallovi (Will Ferrell) sekunduje neméně zábavný komik Danny McBride v roli Willa, který se na cestě do paralelního časoprostoru ocitl tak trochu náhodou. Jejich dialogy a společné akce jsou vtipné a bláznivé. Tedy pokud máte rádi tento typ humoru. Protiváhu jim dělá zajímavě krásná Holly, ztvárněná Annou Frielovou. Tu můžete znát z filmu Juraje Jakubiska Báthory, kde si zahrála hlavní roli - nechvalně proslulou vraždící šlechtičnu zvanou Čachtická paní.
  • Přátelství, co vás dojme. I v tak hrozivém světě jako je tento se dá objevit někdo, kdo se vám stane přítelem a po kom se vám bude „zpátky doma“ stýskat. Jde o milého opičího muže Cha-Ka, kterého si zahrál sympatický herec Jorma Taccone.

Koho mi ten chlapík připomíná?

Hlavní postavu paleontologa Dr. Ricka Marshalla hraje Will Ferrell, známý americký komik. Poznávací znamení kudrnaté světlé vlasy, modré oči, mírně přihlouplý úsměv. U nás je známý hlavně z pohádkové komedie Vánoční skřítek. Právě ta z něj po sérii větších či menších úspěchů v nejrůznějších komediích (Proutník, Jay a mlčenlivej Bob vrací úder, Zoolander, Mládí v trapu), udělala opravdovou superstar.

Dobrodružná sci-fi komedie aneb šíleně bláznivá pohádka pro dospělé se skvělými trikovými prehistorickými zvířaty poběží v sobotu ve 22:00 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.