Ženy na cestách přivítá Maroko

Ve které zemi si Anife Ismet Vyskočilová Hassan a její kolegyně Zlatuše budou připadat jako v příběhu z pohádek Tisíce a jedné noci? Jednoznačně v Maroku! Sledujte 6. díl neobvyklého cestopisného magazínu FTV Prima a CK Exim tours Ženy na cestách.

Co Zlata nakoupí v beduínské lékárně? A jak se Anife bude líbit noční Marrákeš? Dívejte se v neděli 10. února v 18 hodin na Prima family.

Anife a Zlata se v dalším pokračování svých toulek po světě vydají do Maroka, země velkých kontrastů. Mají v plánu navštívit čtyři královská města, ale stihnou toho daleko víc. Začnou tím, že si hned po příletu ve městě Oujda dají výtečnou kávu. A pak si projdou – zdaleka ne naposledy – nejstarší část města protkanou křivolakými uličkami se spoustou stánků s nejrůznějším zbožím, zvanou Medina.

Exkluzivní deník jedné z účastnic pořadu čtěte ZDE

Další den je čeká Fés – první a zároveň největší a nejvýznamnější z královských měst. Bylo založené už v 8. století a odehrálo se tu všechno důležité v marocké historii. I tady si cestovatelky projdou především nejstarší část města. Cestou do dalšího města Anife uspokojí svou touhu vidět typické modré baráčky. Obdivovat je může v takzvaném Modrobílém městě, které se jmenuje Chefchaouen. Čím je město specifické a co se tu dá bez problémů sehnat?

Další z královských měst – Rabat – si Anife se Zlatou prohlédnou jen za tmy. Ale nijak jim to nevadí, protože ze všeho nejvíc se těší na Marrákeš. Tady se jejich kroky na chvíli rozdělí. Anife vyrazí na prohlídku pěšky. Cestou si odpočine v jedné z mnoha zahrad, které jsou tu nádherně udržované a veřejně přístupné. Z tržiště si na památku přinese dřevěný talisman. Zlata mezitím zvolí pohodlnější variantu, část města si projede kočárem. I ji fascinuje spousta krámků, kde se dá sehnat nejrůznější zboží. Neváhá a navštíví beduínskou lékárnu. Co si odtamtud odnese?

Zadání SMS nové soutěže najdete od neděle 10.2. 18.00 ZDE

Marrákeš je krásné město, ale ještě hezčí je v noci. Dámy se patřičně vyšňoří a vydají se do víru hudby a tance. Anife si oblékne svůj zbrusu nový kaftan, v němž opravdu vypadá jako princezna z pohádek Tisíce a jedné noci. Další den se přesouvají do posledního z královských měst. Co se jim bude nejvíc líbit v místě zvaném Meknés? A na co budou ze své cesty po Maroku nejvíc vzpomínat?

Dozvíte se v šestém díle cestovatelského magazínu Ženy na cestách. Dívejte se už tuto neděli.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.