18. ledna 2013 10:10

Ondra Těšínský

Ženy na cestách tentokrát poznají Dominikánskou republiku

Ženy na cestách vás tentokrát zavedou do Dominikánské republiky. Sledujte třetí díl cestopisného magazínu FTV Prima a CK Exim tours a vychutnejte si neodolatelnou atmosféru karibského ráje.

Dominikánskou republikou vás budou provázet Míša a Zlata. Co se Zlata bála ochutnat a pak se toho nemohla nabažit? A proč měla strach z Tondy? Od koho dostala Míša pusu? Dívejte se v neděli 30. ledna v 18.05 hodin na Prima family.

Cesta po Dominikánské republice nezačne pro Míšu a Zlatu zrovna nejlépe. Po dvanáctihodinovém letu je totiž zaskočí překvapivě deštivé počasí. Naštěstí neprší dlouho a ony si mohou brzy začít vychutnávat kouzelnou atmosféru tohoto karibského ostrova. Hned na začátku čeká na Míšu jedno nečekané seznámení. Přizná se, že právě tady poprvé vidí osla.

Naše cestovatelky si užijí nejen koupání a slunění, ale vydají se také do několika městeček. Například do přístavu Puerto Plata, kterému se říká „nevěsta Atlantiku“, protože je laskán vlnami atlantického oceánu. V městečku na ně dýchne historie, protože je tu k vidění několik zajímavých památek – vojenská pevnost, muzeum jantaru, ale také nejstarší místní dům. Míša se Zlatou jsou zvědavé, jak bydlí běžná dominikánská rodina. Tak rády přijmou zase na jiném místě pozvání k jedné místní rodině na návštěvu. Tam se dozví, které věci si rodina nejvíc považuje. Je to televize? Mikrovlná trouba? Nebo něco jiného? Také se poučí o tom, proč má většina rodin kuchyň mimo dům.

Podrobný deník Míšy z cest po Dominikáně čtěte ZDE

Obě ženy na návštěvě ochutnají také místní kokosový chleba. Není prý špatný, chutná trochu jako sladká buchta. Zlata s ním má ale malinko problém. „Salámem bych si ho asi obložit nemohla,“ zhodnotí. Mnohem víc jí zachutnají ústřice, které okusí zase na jiném místě. V luxusní restauraci to ale nebude. Kdo a kde jí je naservíruje?

Dámy se vydají také za přírodními památkami ostrova. Například ke kaskádovitému a 52 metrů vysokému vodopádu El Salto del Limon. Jen cesta k němu je trochu dobrodružná, přesněji řečeno její poslední úsek, který vede členitým terénem a dá se zdolat jen na koni. Míša s tímto detailem nemá problém, ale Zlata, které průvodci přidělí osla, trochu ano.

Přesto, že osla Tonyho překřtí na Tondu, moc si se svým čtyřnohým dopravním prostředkem nerozumí. A je ráda, když může na zpáteční cestě konečně sesednout. Osel a kůň nejsou jediná zvířata, s nimiž přijdou cestovatelky blíž do styku. Během návštěvy vodního světa dostane Míša hned několik polibků. Že by hledala nějakého prince? Zlata tady poněkolikáté překoná svůj strach. S kým si odvážná cestovatelka zaplave? To a ještě mnohem víc zjistíte ve třetím díle cestovatelského magazínu Ženy na cestách. Dívejte se už tuto neděli.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.