9. ledna 2013 15:40

Ondra Těšínský

Ženy na cestách zamíří do Turecka

Sledujte druhý díl cestopisného magazínu FTV Prima a CK Exim tours a podívejte se se svéráznými průvodkyněmi – herečkou a tanečnicí Anife Ismet Vyskočilovou Hassan a kartářkou Zdenou – na vyhlášenou Egejskou riviéru.

Anife ale bohužel musí během cestování po Turecku k doktorovi. Co se jí stane? A jaký životní sen si splní Zdena? Dívejte se v neděli 13. ledna v 18 hodin na Prima family.

Protože Anife Turecko dobře zná a domluví se tu, bude dělat své kolegyni a celému štábu průvodkyni. Což se hodí zejména na tradičním sobotním trhu, jímž Anife a Zdena jako správné ženy začnou návštěvu městečka Alacati. Vyzkouší si tu přípravu výborných špenátových placek a nakoupí koření a suvenýry. Po dobrém obědě přímo u moře a chvíli odpočinku Anife se Zdenou vyrazí na prohlídku historické části městečka, které je plné obchůdků a kavárniček. Odpoledne se zastaví ve vesničce Germiyon. Jedna z místních žen pozve štáb k sobě domů a Anife si tu vyzkouší tradiční turecký kroj. „Pořád si pamatuju, jak se kroj správně váže, učila mě to maminka, když jsem byla malá. Netušila jsem, že si to pořád ještě pamatuju,“ je Anife překvapená.

Podívejte se na minulý díl a fotografie z rakouských Alp ZDE

Protože Egejská riviéra je vyhlášená svým tyrkysově průzračným mořem, tichými zátokami a krásnými plážemi, byl by hřích nejen se tu nevykoupat, ale taky neudělat si výlet lodí. Z Cesme, letoviska, jež dostalo jméno díky mnoha osmanským fontánám, které tu potkáte doslova na každém rohu, ale vypluje jen Anife. Zdena trpí mořskou nemocí, proto si tento zážitek raději nechá ujít. Vynahradí si ho později při návštěvě aquaparku v Adalandu. Jaký si tu splní sen? Anife se bez Zdeny na lodi ale nudit nebude. Nejen, že si zatančí s břišním tanečníkem, ale taky si zazpívá jednu českou lidovku. Pobyt v Turecku Anife bohužel naruší zdravotní potíže. Co se jí stane a proč musí vyhledat lékaře?

Podívejte se na fotografie z první série tohoto pořadu ZDE

Zdejší oblast je díky svým příznivým vlnám vyhlášená mezi milovníky vodních sportů, Anife i Zdena si proto vyzkouší řízení vodního skútru. A protože Anife sportu nemá dost, odhodlaně se postaví i na windsurfové prkno. Cestovatelky nemohou vynechat ani památky, vydají se proto na bájný Efes. Prohlédnou si pozůstatky jednoho ze sedmi divů světa – chrámu bohyně Artemis z 8. st. př. n. l., amfiteátr pro 28 tisíc diváků i slavnou Celsovu knihovnu. Co dalšího ještě během putování po Turecku zažijí? Dívejte se už tuto neděli.

Přehrajte si všechny dosavadní epizody na PrimaPLAY

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.