Advertoriál

30. září 2016 00:55

Iva Kropáčková

Žijete zdravě? Ušetříte za doktory i životní pojištění

Cenu za životní pojištění ovlivňuje mnoho faktorů. Mezi ty základní patří zdravotní stav pojištěnce nebo rizika, která podstupuje při výkonu svého povolání. Jsou tu i ale i další faktory, které hrají svoji roli...

Pojišťovny dávají zájemcům o životní pojištění vyplňovat takzvaný zdravotní dotazník. Jeho součástí je například dotaz, zda člověk kouří, stejně tak se vyplňuje informace o výšce a váze. Asi nikoho nepřekvapí, že kuřáci a lidé s nadváhou mají pojištění prostě dražší. A navíc hrozí, že budou mít v budoucnu kvůli možným nemocem další výdaje – za léky a nejrůznější vyšetření...

Co pojišťovna, to jiné podmínky

Každá pojišťovna penalizuje tyto dvě skupiny trochu jinak. „Systém pro ty zodpovědné pojištěnce má třeba pojišťovna MetLife. U ní například milionové životní pojištění stojí čtyřicetiletého kuřáka 4 776 korun, zatímco nekuřáka 4 296 korun. Nekuřák, který absolvuje pravidelné prohlídky u praktického lékaře, zaplatí 4 104 korun a nekuřák, který absolvuje pravidelné prohlídky u praktického lékaře a navíc u urologa, pouze 3 864 korun,“ říká analytik pojistného trhu Prima Rádce Zděnek Novák. Výhodnější cenu pro nekuřáky a klienty s dobrým indexem tělesné hmotnosti (BMI) mají také u Allianz, Axa zohledňuje BMI, Aegon sleví těm, kdo jsou zapojeni do programu Fit, až 20 procent.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Životní/úrazové pojištění můžete sjednat s odborníky Prima Rádce: Kontaktní formulář - Pojištění.

Aktivní sportovci si ale připlatí

Na jednu stranu pojišťovny zvýhodňují ty, kdo žijí zdravě, na druhou stranu si ale řeknou o více peněz za pojistku aktivním sportovcům. Riziko zranění se totiž rázem zvyšuje. „Jestliže sportujete rekreačně, nemáte se čeho obávat. Pokud jste registrovaný sportovec, pojišťovna vám nejspíš naúčtuje příplatek, který se pohybuje ve výši 30 až 50 procent. Profesionální sportovci mají příplatek ještě vyšší, někteří jsou dokonce považováni za nepojistitelné,“ vysvětluje Novák.

Při zdravém životním stylu ušetříte

Tak jako tak – zdravý životní styl se pozitivně promítá do ceny životního pojištění. A nejenom on, pojišťovny dokážou ocenit i ty klienty, kteří jim zůstávají věrní. Třeba Pojišťovna České spořitelny vyplácí jednorázově po 15 letech bonus za věrnost, který činí pět procent z dosud zaplaceného pojistného, a za bezeškodní průběh mají klienti automaticky nárok na „odměnu“ každých pět bez pojistné události ve výši deseti procent z rizikového pojistného. Systém odměn za bezeškodní průběh má například i NN Životní pojišťovna. Co je důležité vědět, každá životní pojistka by měla být nastavena přímo na míru, je proto vhodné nejen porovnat nabídky, ale hlavně vyhodnotit vlastní životní rizika.

DOPORUČUJEME: Před uzavřením/při výročí každé pojistné smlouvy je na místě si nejen porovnat nabídku pojišťoven, ale probrat její nastavení se školenými odborníky. Můžete se obrátit i na odborníky Prima Rádce, kteří vám vaši situaci pomohou vyhodnotit a poradí, jak nejvýhodněji smlouvu nastavit: KONTAKTNÍ FORMULÁŘ - POJIŠTĚNÍ.

Novinky pro spotřebitele, rady i spoustu tipů na úspory najdete na našem Facebooku. Přidejte si nás...

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.