Zločin… a jeho překvapivé rozuzlení

Alain Delon se ve filmu Zločin představuje v trochu netradiční roli advokáta, obhájce mladého muže obviněného z několikanásobné brutální vraždy. Skvělé psychologický drama z roku 1993 si pusťte v neděli od 22.25 na Primě.

Tenhle soudní proces sleduje celá Francie. Mladý Frédéric Chapelin-Tourvela (Manuel Blanc) je obviněný z dvojnásobné vraždy svých rodičů. Jeho případu se ujímá slavný a úspěšný advokát Charles Dunand (Alain Delon), jemuž se v minulosti podařilo vysekat několik klientů z ještě větší bryndy.

Pusťte si televizní upoutávku k filmu Zločin:

Frédéric tvrdí, že je nevinný, ale nepřímé důkazy proti němu hovoří jasně. Veřejnost s napětím čeká celé hodiny na to, jaký verdikt nakonec u soudu padne. Když předseda soudu přečte konečné rozhodnutí, může obviněný i jeho obhájce začít slavit. Frédéric je zproštěn všech obvinění a může svobodně odejít domů.

Jenže mladý muž skrývá tajemství, které nutně musí s někým sdílet. A tak večer po soudním procesu obdrží Charles Dunand nečekaný telefonát. Frédéric se s ním chce setkat a něco důležitého probrat. Mladý muž pozve právníka na místo činu, do bytu svých rodičů. Tam mu oznámí, že dvojnásobnou vraždu, ze které byl obviněn, skutečně spáchal.

Postupné rozkrývání pravdy odhalí mnoho dosud neznámého a nevyřčeného. Třeba to, že jeho otec nebyl ve skutečnosti jeho otcem, že jeho matka se živila jako prostitutka a taky to, že místo skrývá ještě další temný zločin, o kterém zatím nikdo neví.

Možná jste o filmu Zločin netušili, že…

  • Dvojice Jacques Deray / Alain Delon má za sebou celou řadu vydařených snímků. Prvně jmenovaný režisér Delona obsazoval do svých filmů rád a většinou se z jejich spolupráce vyloupla kvalitní podívaná. Za všechny filmy jmenujme třeba psychologický thriller Bazén (1969), komedii Hlavně v klidu (1971), divácky velmi úspěšné krimi Borsalino (1970), kde si Delon zahrál po boku Belmonda, snímek Povídka o policajtovi (1975) nebo napínavou gangsterku Tři muži na zabití (1980).

Ještě více filmových trháků si můžete kdykoliv přehrát online v iPrima VIDEOPŮJČOVNĚ

iPrima Videopůjčovna nabízí přehrávání filmů a seriálů přes internet, a to v mobilu, tabletu, na PC nebo přes červené tlačítko v HbbTV. To vše v HD kvalitě, zcela bez reklam a bez omezeného počtu zhlédnutí.

VYBERTE SI FILM:

Sdílejte článek
Štítky zločin Alain Delon

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.