Znáte ty nejlepší filmové taneční páry?

Tanec patří k jedné z největších vášní, které filmový průmysl pojí s příběhem lásky. Znáte ty nejlepší taneční páry, které se objevily na filmovém plátně? V neděli večer ve 20.00 si na Prima LOVE budete moci vychutnat tanec ve snímku Dokonalé opojení.

Co uvidíte během nedělního večera ve snímku Dokonalé opojení?

Amanda je členkou tanečního týmu na střední škole a v tancování patří k těm nejlepším. Jednou si nešťastnou náhodou vyhodí koleno, nesmí dlouho trénovat a bere léky na bolest. Nudí se, a tak na sociální média nahrává velké množství svých fotografií. Když se na ni jednou její kamarádka vykašle, jde Amanda domů s dívkou Riley, jejím přítelem Natem a bratrem Carsonem. Celý večer pijí alkohol, berou její léky na bolest, skvěle se baví a nahrávají fotografie na sociální sítě. Další den Amandě lékař poví, že má přetrhané vazy, předepíše jí další léky a zakáže tancování. Dívčí skupina má před talentovou soutěží, a tak Amanda tančí dál.

Carson se do Amandy zakouká a začnou spolu chodit. Jednoho dne Amanda zvrací a její noví kamarádi jí povědí, že to jsou abstinenční příznaky. Všichni čtyři jsou závislí na drogách, berou prášky, hulí a šňupou drogy. Amanda utratí všechny své úspory. Když si nic nevezme, je jí zle a kazí choreografie na tancování. Její matka si myslí, že má bulimii, když stále zvrací, a tak jdou spolu k lékaři, který jí předepíše prášky na úzkost. Když už jim nestačí peníze, začnou si drogy vpichovat. Amanda je vyřazena z taneční skupiny

1) Bejby nebude sedět v koutě!

Viděli jsme ho tisíckrát, ale přesto je to ten nejlepší film na upršené letní odpoledne. Hříšný tanec je klasika, která nestárne. Všechny malé holky se ve školní družině budou pokoušet o tu typickou "zvedačku", kdy Johnny s Bejby zahučel do ledové vody jezera. "Bejby nebude sedět v koutě" a "Tohle je můj taneční prostor a tohle tvůj." To jsou věty, které řekneme, i kdyby nás probudili o půlnoci. My mu dáváme číslo jedna.

2) Na vlasy pomádu

Retro je ve filmech o tanci nepostradatelné. V roce 1978 se natočila Pomáda. John Travolta, tenkrát štíhlý jako proutek, hrál zlobivého středoškoláka v černé kůži a s pomádou ve vlasech. Olivia Newton-John se do černé kůže musí narvat také, aby znovu ulovila kluka, s nímž prožila milostné léto. A jak to tak bývá, Johnny si tak trochu vzpomene, že v létě býval hodný kluk...

3) Pulp Fiction

Abychom nebyli tolik přeslazení, něco temnějšího se vždycky hodí. Kultovní film, který stál osm milionů dolarů, z toho pět milionů byla výplata všem hvězdným hercům. Viditelně se to Tarantinovi vyplatilo. Uma Thurman si zahrála v Pulp Fiction manželku mafiána, kterou má zabavit jeho podřízený. Myslíte, že je náhoda, že si ke svému kultovnímu tanci vybral zrovna Johnnyho Travoltu? Pomáda a Horečka sobotní noci byly jasným důkazem, že Travolta znamenal jasnou volbu. Srdeční vztah má Tarantino ale hlavně k Umě Thurman, na kterou čekal i během jejího těhotenství – tehdy se stala hlavní hrdinkou ve filmu Kill Bill.

4) Let´s dance!

Zpívá David Bowie v jedné ze svých písní, ale i tohle pobídnutí nabízí snímek s novou taneční hvězdou Channingem Tatuem. Channing Tatum, to je jméno, které se skloňovalo celé minulé léto kvůli snímku Bez kalhot, kde Channing hraje tak trochu sám sebe. Striptérské pohyby mu šly jedna báseň nejen kvůli jeho pohybovému talentu, ale i kvůli opravdové praxi, kterou získal, když mu bylo čerstvých devatenáct. Nicméně vraťme se k filmu Let´s dance. Jedna malá lahůdka: Channing se tu potkal se svou budoucí manželkou a matkou svého čerstvě narozeného díťete.

5) Umělec

Poslední tanec, který se vryl do paměti filmového diváka, byl shodou okolnosti oscarový. Francouzský snímek Umělec není černobílý jen tak pro nic za nic. Vypráví příběh o hollywoodském herci a tanečníkovi a jeho fanynce, která touží být po jeho boku. A tak si v nestřeženou chvíli zatančí alespoň s jeho sakem. Jenže pak se obrátí životní karty a všechno je jinak. Francouzský snímek zaznamenal při předávání Oscarů velký ohlas.

Taneční snímek Dokonalé opojení uvidíte v neděli ve 20.00 na Prima LOVE!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.