Seriály a filmy

6. září 2014 19:00

Gabriela Gabrielová

Zpomalíš? Zemřeš! Keanu Reeves v hlavní roli akčního thrilleru!

Trnete hrůzou při pomyšlení na policistu snažícího se zneškodnit časovanou bombu? Vybavíte si kleštičky a váhání nad různobarevnými dráty? Dnes večer si strachu a napětí užijete vrchovatě. Máme pro vás jeden z nejúspěšnějších akčních thrillerů Nebezpečná rychlost. U nás na Primě v neděl ve 22:30!

Policista zásahové jednotky Jack Traven (Keanu Reeves) dostává nový úkol: polapit recidivistu a bombového vyděrače Howarda Payna (Dennis Hopper). Nejdříve se ale musí utkat s jeho posledním kouskem, kterým je bomba nastražená v autobuse. Vyděračovy instrukce jsou snadno pochopitelné. Jedoucímu autobusu nesmí klesnout rychlost pod 50 mil za hodinu (cca 100 km). V tom okamžiku by bomba explodovala.

Jack se potřebuje dostat k výbušnině, a tak se řidičkou městského autobusu řítícího se ulicemi Los Angeles stává cestující Annie (Sandra Bullocková). Během šílené jízdy městskými čtvrtěmi začne klíčit láska, kterou se ale Howard Payne pokusí zadusit. Následuje nepřetržitý řetězec akčních scén, při kterých budete lapat po dechu, aniž byste zapomněli fandit rozvíjejícímu se románku hlavních hrdinů.

Rychlost ověnčená Oskary

Akční filmy si na pódium pro trofeje nechodí často. Film Nebezpečná rychlost je v tomto ohledu výjimečný a sošky Oskara jsou více než zasloužené. Thriller získal hned dvě, za nejlepší zvuk a zvukové efekty. Nominovaný byl též v kategorii nejlepší střih.

Ach ten Keanu

Režisér Jan de Bont trval na tom, aby se Keanu Reeves nechal pro roli policisty ostříhat úplně nakrátko. Když ale producenti studia 20th Century Fox účes viděli, byli zděšeni a dokonce vyhrožovali zdržením natáčení, dokud vlasy alespoň trochu nedorostou.

Keanu Reeves nechtěl, aby za něho akční scény točili kaskadéři. Nakonec ale musel ze svého požadavku alespoň částečně ustoupit, protože ho pojišťovací společnost odmítla pojistit. Zranění hlavního hrdiny během natáčení by znamenalo katastrofu, film by nikdy nemusel být dokončen.

Zajímavé souvislosti

  • Jackovy hodinky Casio G-Shock DW-5600C byly v době natáčení staženy z výroby. Po premiéře se ale zvedla vlna takového zájmu, že se společnost Casio rozhodla výrobu obnovit; hodinky má v portfoliu dodnes.
  • Sandra Bullocková se musela naučit řídit skutečný autobus. Řidičák získala na první pokus.
  • Pár let po premiéře se v Kalifornii stal případ, kdy odvážný chlapec zachránil školní autobus plný dětí. Řidič dostal během jízdy srdeční záchvat. Chlapec neváhal, vyšplhal se řidiči do klína, skočil na brzdu a autobus nasměroval ke krajnici. Když byl tázán, jak to proboha udělal, odvětil: „Takhle jsem to viděl v Nebezpečné rychlosti.“

Nenechte si ujít akční podívanou Nebezpečná rychlost u nás na Primě dnes ve 22:30!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.