Seriály a filmy

17. května 2018 09:40

Zvrhlé nebo normální? Osobnosti z historie, které si vzaly své příbuzné

Manželství mezi rodinnými příslušníky nebylo v minulosti žádnou zvláštností. Víte ale, že i britská královna je provdaná za svého příbuzného? Pojďme se společně podívat na některé případy takových sňatků.

Johann Sebastian Bach Skladatel, 1685 - 1750

Roku 1707 si Johann vzal svou nevlastní sestru Marii Barbaru. Jejich vztah nikdo neodsuzoval, narodilo se jim sedm dětí a dvojice žila šťastně až do Mariiny smrti po 13 letech společného života.

Franklin Delano Roosevelt 32. prezident USA, 18821945

Nejde ale jen o 17. století, i v moderních dějinách se objevovaly případy sňatků s rodinnými příslušníky. Ukázkou je toho svatba z roku 1905, kdy si Franklin Roosevelt vzal Annu Eleanoru ze stejného klanu Rooseveltů. Jejich manželství bylo harmonické a Anna porodila prezidentovi šest dětí (jedno zemřelo ve velmi brzkém věku). Láska první dámy ke svému muži byla natolik silná, že od roku 1921, kdy byla Franklinovi diagnostikována dětská obrna, se o něj starala až do jeho smrti.

Albert Einstein Fyzik, 18791955

Druhou ženou geniálního matematika a fyzika se stala jeho rozvedená sestřenice Elza. Albert se tak stal náhradním otcem pro její dvě děti z předchozího manželství, společně děti dvojice neměla.

Edgar Allan Poe Spisovatel, 1809- 1849

Ve svých šestadvaceti letech si světový literát vzal svou nevlastní sestru, které bylo ke všemu pouhých 13 let! Virginia zemřela ve 24 na tuberkulózu a po její smrti se Poe upil k smrti.

Královna Viktorie Vládkyně Velké Británie, 18191901

Mladičká královna sama požádala svého bratrance Alberta Sasko-Kobursko-Gothajského o ruku. Šlo o velmi neobvyklý a nadčasový krok. Jen čtyři měsíce po zásnubách došlo 10. února 1840 ke svatbě. A byla to dobrá volba! Manželé spolu strávili přes 20 let a vychovali devět dětí. Po Albertově smrti v jeho 42 letech na břišní tyfus truchlila Viktorie do konce svého života.

Královna Alžběta II. Vládkyně Velké Británie, 92 let

Současná královna Velké Británie a syn řeckého prince Philip Mountbatten jsou sourozenci ze čtvrtého kolene. Dvojice tvoří manželský pár již 70 let, má čtyři děti, osm vnuků a šest pravnuků.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.