Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Speciál SVATBY: Tipy pro neokoukanou veselku

Budete se vdávat, jdete kamarádce za svědka a máte na starost organizaci nebo jen hledáte super tip na dárek pro novomanžele? Pak rozhodně čtěte dál. Máme pro vás nápady, se kterými zabodujete!
Vydáno: 29.04.2015
Nikde není psáno, že se musíte brát v kostele nebo na radnici. Dnes už není problém vzít se třeba na louce
Nikde není psáno, že se musíte brát v kostele nebo na radnici. Dnes už není problém vzít se třeba na louce Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když jste dostali pozvání na svatbu

Nemůžete se jí zúčastnit? Omluvte se – buď osobně, nebo vezměte do ruky mobilní telefon. A nezapomeňte poslat páru blahopřání k sňatku. Rozhodně ale nevolte takové, kam se stačí jen podepsat. Je to sice rychlé a pohodlné, ale také to budí dojem, že vám na onom páru zase až tolik nezáleží. Pokud nevíte, co do přání napsat, hledejte na internetu, kde najdete spoustu inspirace.

TIP: Co takhle napsat jim recept na šťastné manželství? Alespoň pět polibků denně, čtyřikrát pevně sevřít v náručí, říct tři milá slůvka, nejméně dvakrát pochválit a minimálně jednou se vášnivě pomilovat. A to vše užívat každý den! Příznivé účinky se určitě brzy projeví.

 

Pozor na šaty! Nikdy nesmíte výběrem svých šatů zastínit nevěstu, proto by pro vás bílá barva měla být v tento den tabu. Totéž platí i o celé róbě, která by měla být střízlivá. Přece byste nechtěla ukrást nevěstě pozornost, kterou si v tento den zaslouží?!

TIP: Pokud půjdete za družičku, informujte se včas na účes, barvu i střih šatů, ať víte, co nevěsta požaduje. Sladěné družičky jsou na svatbě hitem.

Chcete dát jako dar peníze, ale nechcete, aby to vypadalo okoukaně? Inspirujte se: „V obálce jsme našli milion vietnamských dongů, což v přepočtu vyšlo na 1000 Kč. Vtipné bylo i to, že tam bylo napsáno: Jak přijít k milionu? Stačí se vzít!“ Martina, 36 let

 

Když máte na starost organizaci

Ve dvou se to lépe táhne. Zkuste navrhnout novomanželům, zda by k vám nevybrali parťáka opačného pohlaví. Můžete společně celou svatbu moderovat a je fakt, že budete více v klidu, než kdybyste to měla na triku jen vy sama.

„Za svědky nám šla moje kamarádka a bratr mého nastávajícího a musím říct, že to byla super volba. Ti dva se totiž jako organizátoři skvěle osvědčili. Jana byla ta zodpovědná, co měla přehled o všem, a Petr do toho všeho vnášel humor a bavil hosty i nás vtipy.“ Julie, 30 let

Máte vymyslet fajn program, ale nemáte inspiraci? Co třeba tombola pro všechny! Úplně postačí drobné symbolické dárečky. Příklad: Na los napište nový dům a ten může ztělesňovat právě hlemýždí ulita nebo domeček, co jste našli v kinder vajíčku. Navíc se u toho skvěle pobavíte.

 

Když vy jste nevěsta

Nemusíte se vdávat na profláknutých místech, jako jsou drahé hrady a zámky. Veselku můžete uspořádat na louce, kde jste se poprvé milovali, nebo pokud milujete motorky, pozvěte kamarády na okružní svatební jízdu ihned po obřadu. Zakotvit můžete třeba v motorestu u dálnice.

ThinkstockPhotos-76753349 Foto:

                                                                                                                   Foto: Thinkstock

 

Poslouchejte, co se vám líbí. Mendelssohnův pochod je klasika, ale pokud vás nudí, klidně si nechte zahrát svou oblíbenou písničku (pokud to není nějaká šílená divočina…).

„Když jsem přicházela k oltáři, hrála nám písnička I got you babe od Cher a Sonnyho a pokaždé, když ji slyším v rádiu, hrnou se mi slzy dojetí do očí a mrazí mě po celém těle.“ Adéla, 33 let

Čekáte miminko a chystáte svatbu? Máte obavy, abyste na fotkách nevypadala jako nafouklý balón? Udělejte si svatební fotky s drahým klidně s předstihem.

„Čekala jsem dvojčátka a už před otěhotněním jsem měla několik kilo navíc. Proto jsme se s Davidem rozhodli, že fotky ve svatebním si uděláme dřív, abychom si to focení užili a měli super památku. A to že jsem měla na sobě šaty dvakrát, to mi vůbec nevadilo a smůlu nám to rozhodně nepřineslo.“ Lída, 29 let

len

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama