Speciál SVATBY: Tipy pro neokoukanou veselku

Budete se vdávat, jdete kamarádce za svědka a máte na starost organizaci nebo jen hledáte super tip na dárek pro novomanžele? Pak rozhodně čtěte dál. Máme pro vás nápady, se kterými zabodujete!

Když jste dostali pozvání na svatbu

Nemůžete se jí zúčastnit? Omluvte se – buď osobně, nebo vezměte do ruky mobilní telefon. A nezapomeňte poslat páru blahopřání k sňatku. Rozhodně ale nevolte takové, kam se stačí jen podepsat. Je to sice rychlé a pohodlné, ale také to budí dojem, že vám na onom páru zase až tolik nezáleží. Pokud nevíte, co do přání napsat, hledejte na internetu, kde najdete spoustu inspirace.

TIP: Co takhle napsat jim recept na šťastné manželství? Alespoň pět polibků denně, čtyřikrát pevně sevřít v náručí, říct tři milá slůvka, nejméně dvakrát pochválit a minimálně jednou se vášnivě pomilovat. A to vše užívat každý den! Příznivé účinky se určitě brzy projeví.

Pozor na šaty! Nikdy nesmíte výběrem svých šatů zastínit nevěstu, proto by pro vás bílá barva měla být v tento den tabu. Totéž platí i o celé róbě, která by měla být střízlivá. Přece byste nechtěla ukrást nevěstě pozornost, kterou si v tento den zaslouží?!

TIP: Pokud půjdete za družičku, informujte se včas na účes, barvu i střih šatů, ať víte, co nevěsta požaduje. Sladěné družičky jsou na svatbě hitem.

Chcete dát jako dar peníze, ale nechcete, aby to vypadalo okoukaně? Inspirujte se: „V obálce jsme našli milion vietnamských dongů, což v přepočtu vyšlo na 1000 Kč. Vtipné bylo i to, že tam bylo napsáno: Jak přijít k milionu? Stačí se vzít!“ Martina, 36 let

Když máte na starost organizaci

Ve dvou se to lépe táhne. Zkuste navrhnout novomanželům, zda by k vám nevybrali parťáka opačného pohlaví. Můžete společně celou svatbu moderovat a je fakt, že budete více v klidu, než kdybyste to měla na triku jen vy sama.

„Za svědky nám šla moje kamarádka a bratr mého nastávajícího a musím říct, že to byla super volba. Ti dva se totiž jako organizátoři skvěle osvědčili. Jana byla ta zodpovědná, co měla přehled o všem, a Petr do toho všeho vnášel humor a bavil hosty i nás vtipy.“ Julie, 30 let

Máte vymyslet fajn program, ale nemáte inspiraci? Co třeba tombola pro všechny! Úplně postačí drobné symbolické dárečky. Příklad: Na los napište nový dům a ten může ztělesňovat právě hlemýždí ulita nebo domeček, co jste našli v kinder vajíčku. Navíc se u toho skvěle pobavíte.

Když vy jste nevěsta

Nemusíte se vdávat na profláknutých místech, jako jsou drahé hrady a zámky. Veselku můžete uspořádat na louce, kde jste se poprvé milovali, nebo pokud milujete motorky, pozvěte kamarády na okružní svatební jízdu ihned po obřadu. Zakotvit můžete třeba v motorestu u dálnice.

Foto: Thinkstock

Poslouchejte, co se vám líbí. Mendelssohnův pochod je klasika, ale pokud vás nudí, klidně si nechte zahrát svou oblíbenou písničku (pokud to není nějaká šílená divočina…).

„Když jsem přicházela k oltáři, hrála nám písnička I got you babe od Cher a Sonnyho a pokaždé, když ji slyším v rádiu, hrnou se mi slzy dojetí do očí a mrazí mě po celém těle.“ Adéla, 33 let

Čekáte miminko a chystáte svatbu? Máte obavy, abyste na fotkách nevypadala jako nafouklý balón? Udělejte si svatební fotky s drahým klidně s předstihem.

„Čekala jsem dvojčátka a už před otěhotněním jsem měla několik kilo navíc. Proto jsme se s Davidem rozhodli, že fotky ve svatebním si uděláme dřív, abychom si to focení užili a měli super památku. A to že jsem měla na sobě šaty dvakrát, to mi vůbec nevadilo a smůlu nám to rozhodně nepřineslo.“ Lída, 29 let

len

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.