Seriály a filmy

10. června 2013 17:54

Markéta Zídková

Začněte odpočítávat: Azimoff alias Karel Roden v dramatu Pohřešovaný přichází

Pohřešovaný (Missing) – to je inteligentní zábava a pořádná dávka napětí. Na nový akční americký seriál, natáčený převážně v Praze a s českými herci, se můžete těšit od 25. června na Prima family. Každé úterý a čtvrtek od 21.35.

Akčních dramat s bývalými či současnými agenty CIA existují mraky. Mezi ně patří i seriál Pohřešovaný, který startuje už zítra na Prima family. Jedná se o obzvlášť povedený kousek, který jako bonus navíc přináší americký pohled na Prahu a další české lokace.

Seriál vypráví o nevšedních mateřských starostech Becky (Ashley Judd), bývalé elitní agentky CIA, která pustí svého syna Michaela na zkušenou do Říma. Věčné město ale není jenom pizza a Koloseum a Michael záhadně mizí. Becca již nemá co ztratit, protože manžela jí zabili před 10 lety. Opouští tak své květinářství, sedá na letadlo, sazenice vymění za zbraně a při pátrání po synovi se rozpomíná na své bývalé zaměstnání. A v Evropě dokazuje, že není mámou, se kterou by si bylo radno zahrávat.

Tady malá ochutnávka:

Pro českého diváka je atraktivita seriálu umocněna zasazením většiny děje do Prahy. Štáb, do kterého patřil třeba i Sean Bean (Pán prstenů, Troja, Hra o trůny), tak strávil většinu natáčení v české metropoli, jejíž exteriéry si režisér i kameraman očividně vychutnávali. Tady vznikaly i scény ze seriálové Vídně a jiných evropských měst, do nichž pátrání hlavní hrdinku zavede.

A protože přesvědčivých záporáků a krásných žen není dost ani v Hollywoodu, obrátili se tvůrci na Karla Rodena (jeho záporák se jmenuje Azimoff) a Terezu Voříškovou. Roden znovu potvrzuje, že je pro Hollywood klasikem zla, zatímco Terezou, hvězdou Rafťáků nebo Bobulí, se oči nejen Američanů budou moci potěšit poprvé.

Nejšílenější vynálezy, které používají tajní agenti

„Hraju tam holku zhruba mého věku, která je z Evropy, mluví s přízvukem a neví se, jestli je hodná, nebo zlá,“ říká Tereza Voříšková. A jestli bude díky Pohřešovanému následovat Rodena do Hollywoodu? „Pro mě jako herečku je zahraničí určitým způsobem sen. Nevím, jestli mi to otevřelo dveře, to může v životě udělat každá maličkost. Ale určitě to byla strašně dobrá zkušenost, naučila jsem se díky tomu anglicky. A užila jsem si to moc, protože miluju cestování, miluju herectví.“

Další role byly svěřeny Miroslavu Šimůnkovi nebo Karlu Dobrému a dalším českým hercům. Všichni nakonec v českém znění dabovali sami sebe, což kupodivu ne vždy muselo dopadnout dobře. „Nebyl to dobrý nápad, nejsem dobrý dabér, myslím, že jsem sama sobě ublížila,“ směje se sympatická herečka Tereza Voříšková.

Na konci června tak diváky Prima family čeká nejen akce a napětí, ale i netradiční exkurze po pražských památkách.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.